Ruszyła nowa kampania reklamowa konta osobistego w Alior Banku

Pod hasłem „Za pewne rzeczy nie powinieneś płacić” wystartowała kampania reklamowa, promującą konta osobiste Alior Banku. Ich użytkownicy nie ponoszą opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, przelewy internetowe oraz prowadzenie konta. Dodatkowo dzięki porównywarce „KONTrola” (http://kontrola.aliorbank.pl), każdy może sprawdzić, ile zyska otwierając konto w Alior Banku.

W odpowiedzi na podnoszenie przez inne banki opłat za prowadzenie kont oraz wypłaty z bankomatów Alior Bank przygotował kampanię reklamową konta z lokatą nocną. Osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty Alior Banku, nie będą ponosić kosztów z tytułu prowadzenia konta czy przelewów internetowych. Dodatkowo karta płatnicza umożliwia dokonywanie bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie. Miesięczny koszt karty to 3 zł. Natomiast dzięki lokacie nocnej, połowa zgromadzonych na koncie środków zarabia 6,5% w skali roku.

Na dedykowanej stronie internetowej (http://kontrola.aliorbank.pl) oprócz informacji dotyczącej produktu, znajduje się zaawansowana i przyjazna użytkownikom porównywarka – „KONTrola”. Każdy, kto odwiedzi tę stronę, będzie mógł wybrać bank i typ konta, z którego obecnie korzysta, a także określić sposób korzystania z niego (podać liczbę wypłat z bankomatów, przelewów, płatności bezgotówkowe, czy średnie saldo). Aplikacja dokona obliczeń kosztów użytkowania konta oraz zysków z odsetek i wyświetli informację, ile użytkownik mógłby zyskać, gdyby na tych samych zasadach korzystał z konta osobistego z lokatą nocną w Alior Banku.

Wiodącym medium trwającej kampanii jest telewizja, wsparta działaniami w Internecie oraz taktyczną kampanią w prasie i w radiu. Spoty reklamowe zostaną wyemitowane w stacjach: TVP1, TVP2, TVN, Polsacie, TVP Info, TVN7, TV4 oraz na kanałach tematycznych takich jak m.in.: TVN Turbo, National Geographic, Planete, Discovery.

Do porównywarki kont osobistych będą prowadziły bannery reklamowe, emitowane na największych polskich portalach, masowe e-mailingi oraz boxy reklamowe w wyszukiwarce Google. Działania promocyjne w prasie i w radiu zostaną przeprowadzone także w mediach regionalnych. Dodatkowo Alior Bank oznakował witryny oddziałów, a przed placówkami stanęły zewnętrzne standy z reklamą kont osobistych.

Kampanię reklamową przygotowała agencja reklamowa PZL.Za zakup mediów odpowiada dom mediowy MAXUS. Porównywarka internetowa została przygotowana we współpracy z agencją interaktywną Artegence, która przygotowała także kampanię w Internecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu