Ruszyła IX edycja konkursu dziennikarskiego „Oczy Otwarte”

przez | 03/06/2009

2 czerwca ruszyła IX edycja konkursu „Oczy Otwarte”, którego celem jest promocja pozytywnych postaw dotyczących integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Do konkursu można zgłaszać artykuły, audycje radiowe i programy telewizyjne poruszające problematykę osób z niepełnosprawnością. Nagrodą jest wyjazd studyjny za granicę.

Zgłaszane materiały powinny być opublikowane w prasie, Internecie lub wyemitowane na antenie stacji radiowych i telewizyjnych w okresie od 1 września 2009 r. do 10 września 2009 r.

Uczestnikami konkursu mogą być dziennikarze, którzy w swojej pracy poruszają tematykę funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, nie tylko w aspekcie społecznym, ale także ekonomicznym, prawnym lub innym. Zgłaszane prace powinny poruszać takie kwestie jak: integracja osób sprawnych z niepełnosprawnymi, sukcesy zawodowe i osobiste oraz życie codzienne osób z niepełnosprawnością. Materiały można zgłaszać do 15 września br.

W Konkursie zostaną przyznane cztery nagrody: w kategorii Artykuł Prasowy, Audycja Radiowa, Program Telewizyjny oraz Nagroda Specjalna Jury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 grudnia podczas Wielkiej Gali Integracji w Sali Kongresowej PKiN.

Konkurs organizowany jest przez Philip Morris Polska i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji pod patronatem portalu Mediarun.pl, miesięcznika Press oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 września 2009 r.

Szczegóły Konkursu wraz z Regulaminem dostępne są na stronie internetowej: www.oczyotwarte.org