Poznań wygrał organizację Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej w 2013 roku

Dziś o godz. 11.00 na konferencji prasowej w UM Poznań ogłoszono gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej na lata 2010-2013.

Obecni na konferencji organizatorzy, połączyli się na żywo z prezesem Homeless World Cup- Melem Youngiem, by usłyszeć decyzje dotyczącą kandydującego o miano gospodarza Mistrzostw-Poznania.

Radość była wielka – Polska wygrała ofertę na organizatora w 2013 roku Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej.

To światowej klasy, międzynarodowy turniej piłkarski ludzi bezdomnych, który daje im energię i motywację do zmiany swojego życia. 64 kraje, 700 graczy połączy się w sercu polskiej stolicy sportu- Poznaniu, w sierpniu 2013 roku.

Ta korzystna oferta organizacji Mistrzostw została przyznana wspólnie Urzędowi Miasta Poznania, Stowarzyszeniu ”Reprezentacja Polski Bezdomnych” oraz Agencji Pracy OTTO, z celem przewodnim, jakim jest wspólna pasja piłkarska i siła jaką daje sport, siła, która może zmienić życie, może zmienić Świat.

Mel Young, Prezes Homeless World Cup, ogłaszając decyzję przyznania Poznaniowi organizację Homeless World Cup 2013, wyjaśnił: „Nie mogąc przyznać organizacji Mistrzostw w 2011roku miastu Poznań, a jednocześnie będąc pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania, energii i działań, jakie podjęliście, z prawdziwą przyjemnością proponujemy, aby Poznań został gospodarzem Mistrzostw w 2013 roku”

Guido Vreuls, inicjator projektu: „ Fakt, że dorównaliśmy Paryżowi w wyścigu o organizację w 2011 roku zrobił na Melu Youngu takie wrażenie, że przyznał nam organizacje Mistrzostw w 2013 roku i jestem z tego bardzo dumny. Projekt poparło i zaangażowało się wiele osób. Wszystkim bardzo dziękuję, a w szczególności pani poseł Danucie Jazłowieckiej za jej przychylność i bezpośrednią pomoc w walce o HWC.

W ciągu 4 lat czeka nas ciężka praca, by w 2013 zrobić z Poznania centrum światowego sportu. Poznań bowiem, przez tydzień stanie się stolicą światowego sportu, stolicą tolerancji i stolicą gościnności”

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej (Homeless World Cup) są światowej klasy, corocznym, międzynarodowym turniejem piłkarskim, jednoczącym zespoły ludzi bezdomnych, po to by, choć raz w życiu dać im możliwość reprezentowania swojego kraju i zmiany własnego życia. Poparcie projektu piłkarskiego spowodowało, pracę w ciągu roku z ponad  30.000 Bezdomnymi w ponad 60 krajach.

Założyciel tej światowej organizacji, przedsiębiorca Mel Young, zorganizował pierwszy turniej w Graz w 2003 roku, który połączył 18 międzynarodowych zespołów. Podczas 6-stych Mistrzostw w Melbourne, 1-7 grudzień 2008, brało udział już 48 krajów, 500 piłkarzy. Wsparcia udzieliła UEFA, Nike, UN, Ambasador Eric Cantona i inni międzynarodowej klasy piłkarze, jak Didier Drogba i Rio Ferdinand.

Wpływ Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej z roku na rok ma swoje znaczące konsekwencje: 73 % piłkarzy zmienia swoje życie na lepsze porzucając alkohol i narkotyki, podejmując pracę, naukę, prowadząc dom, trenując.Zdarza się, że bezdomni powracają do swoich rodzin, a czasem stają się piłkarzami lub trenerami w zawodowych lub pół-zawodowych drużynach piłkarskich.

Więcej informacji na www.homelessworldcup.org

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu