Politycy w 160 znakach o ….. – pierwsze takie starcie w sieci

Już w ten piątek 5 czerwca o godz. 21.00, na zaledwie 3 godziny przed ciszą wyborczą, odbędzie się pierwsze wirtualne spotkanie kandydatów na europosłów w serwisie mikroblogowym Blip.pl.

Blip czeka jeszcze na zgłoszenia innych kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy potrafią odpowiadać krótko i na temat, bez ściemniania.

Zasady obowiązujące w społeczności Blipa pozwalają na wysyłanie wiadomości składającej się maksymalnie ze 160 znaków (czyli tyle, ile mieści się w jednym SMS-ie). Dzięki temu politycy po raz pierwszy zostaną poproszeni o wypowiedzenie się na dany temat w zwięzły, krótki sposób – w 160 znaków o polityce, życiu prywatnym. Czy możliwe jest poruszenie tematów w takiej formie? Czy polityk jest w stanie odpowiadać krótko i na temat? Przekonamy się o tym już w ten piątek 5 czerwca o godz. 21.00.

Przebieg wirtualnego politycznego spotkania będzie można śledzić na http://eurodebata.blip.pl

Politycy, uczestnicy wirtualnego spotkania, będą poznawać pytania w trakcie jego trwania. Nie będą więc mogli przygotować odpowiedzi wcześniej.

Pytania można zacząć wysyłać już od dzisiaj – pytanie należy przesyłać jako „wiadomość prywatną” do użytkownika eurodebata.blip.pl z poziomu swojego profilu na Blipie. Pytania są przyjmowane do 5 czerwca do godz. 19.00 Ważne, aby pytanie wysłać w formie „wiadomości prywatnej”, a więc widocznej tylko dla użytkownika/profilu eurodebata.blip.pl

Wydawca Blipa wybierze spośród wszystkich nadesłanych przez internautów pytań, 10 najciekawszych. Pozostałe pytania internauci będą już mogli zadawać sami bezpośrednio na profilach polityków na Blipie. W przeciwieństwie do tradycyjnych debat, w tym spotkaniu nie będzie wybierany zwycięzca. – Chcemy zorganizować krótką, rzeczową rozmowę o ważnych sprawach, bez wskazywania zwycięzców; zwycięzców wskażą wyborcy przy urnach – mówi Marcin Jagodziński, współzałożyciel Blipa.

Spotkanie kilku kandydatów do Parlamentu Europejskiego to kontynuacja przeprowadzonych już wywiadów i rozmów za pośrednictwem Blipa (m.in. wywiad przeprowadzony z posłem Januszem Lewandowskim, użytkownikiem Blipa http://jlewandowski.blip.pl/ oraz pomysł Bogusława Sonika na taką wirtualną debatę http://boguslawsonik.blip.pl/). Ta forma komunikacji i mikroblogowania zdobywa sobie coraz większą popularność, nie tylko w Polsce. Na Blipie można spotkać nie tylko polityków, ale również media, artystów…

Na zaproszenie eurodebaty na Blipie odpowiedzieli do dzisiaj dotychczas:

  1. ^naczas
  2. ^boguslawsonik

Inni kandydaci do europarlamentu mogą jeszcze zgłaszać swój udział pod mailem: blip@blip.pl .

Krótko i na temat w ten piątek 5 czerwca o godz. 21.00 na:

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu