Pamiątka po Vasco da Gamie

Meble w stylu kolonialnym swój eklektyczny charakter zawdzięczają pierwowzorom pochodzącym z krajów europejskich, które na nowo odkrywane ziemie przynieśli następcy Vasco da Gamy i Magellana oraz wpływom miejscowych kultur.

Aktualnie styl kolonialny zawiera w sobie dorobek designerskiej myśli europejskiej, przejawiający się w klasycznej elegancji oraz orientalnych motywach i detalach. W stylistyce tej utrzymano jedną z najnowszych kolekcji firmy Vinotti Furniture – Tahiti. Jest ona połączeniem prostej formy z naturalnym materiałem, jakim jest drewno orzecha amerykańskiego. Podobnie jak inne nawiązujące do tego trendu ma niewiele zdobień i jako skromniejsza w wyrazie, bardziej odpowiada współczesnym gustom harmonizując z meblami nowoczesnymi.

Tahiti to największa wśród wysp Polinezji Francuskiej. Kulturą tej kolonialnej wyspy położonej na Oceanie Spokojnym inspirował się designer kolekcji Vinotti. Pieczątką „made on Pacific” na niektórych meblach jest ażurowa siatka z ręcznie wyplatanej trawy morskiej, którą przeplatane są ciężkie elementy. Wschodnie detale sprawiają, że wnętrza oddają klimat tropików. Jest to zarazem styl elastyczny i eklektyczny, często w jednym wnętrzu łączy wiele wpływów jednocześnie.

Meble mogą stworzyć niezły duet z barokowymi tapetami czy lampami. Drewno ma ciepły kolor, dzięki czemu będzie można dopasować je do pozostałych elementów aranżacji takich jak: orzechowa podłoga, stolarka okienna czy panele ścienne. Usłojenie sprawia, że drewno samo w sobie staje się elementem dekoracyjnym – użytkownik ma wrażenie, że falisty rysunek włókien był dokładnie zaprojektowany.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu