OPTeam S.A. Diamentem Forbesa

OPTeam S.A., integrator zaawansowanych rozwiązań informatycznych i producent systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych, otrzymał prestiżowy tytuł Diamentu Forbesa w rankingu polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. W latach 2005-2007 OPTeam SA osiągnął ponad 50% współczynnik wzrostu.

OPTeam SA to jeden z liderów na rynku systemów kart elektronicznych, wykorzystywanych w biznesie (tzw. karta korporacyjna) i szkolnictwie wyższym (elektroniczna legitymacja studencka). Firma jest zaangażowana w unijny projekt zakładający opracowanie jednolitego standardu elektronicznych legitymacji studenckich, umożliwiającego przekazywanie i autoryzację danych użytkownika. W Polsce OPTeam przeprowadził ponad 80 projektów wdrożenia systemu e-legitymacji na uczelniach wyższych.

Wyniki finansowe OPTeam osiągnięte w latach 2005-2007 pozwoliły na zajęcie 16 miejsca w województwie podkarpackim w kategorii przedsiębiorstw o przychodach 50-200 mln zł.

Lista Diamentów Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun&Bradstreet. Zestawienie jest opracowywane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu