Nagroda Ambasador Polskiej Gospodarki w rękach MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie 2 czerwca otrzymały tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Dyplom odebrany został z rąk ministra Radosława Sikorskiego w trakcie uroczystości, która odbyła się w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Głównym celem konkursu zorganizowanego przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych jest wyróżnianie oraz promocja firm osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych.

Jury konkursu na Ambasadora Polskiej Gospodarki wyłoniło laureatów w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska oraz Kreator Rozwiązań XXI w. Międzynarodowe Targi Poznańskie otrzymały tytuł w kategorii Marka Europejska.

Postanowiliśmy nagrodzić Międzynarodowe Targi Poznańskie, ponieważ spółka ta od blisko 90 lat z sukcesem promuje na świecie polskie i europejskie firmy. Duże znaczenie miał również fakt, że marka „Międzynarodowe Targi Poznańskie” jest dzisiaj powszechnie znana w całej Europie i kojarzy się ze skutecznym marketingiem wystawienniczym, prowadzonym w oparciu o najwyższe standardy jakościowe – mówi Grażyna Majcher-Magdziak, Przewodnicząca Jury.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają niemal 50% udziałów w rynku targowym w Polsce i są drugim organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizują niemal 80 specjalistycznych targów w Polsce oraz wystąpienia polskich firm na 50 wiodących imprezach targowych za granicą. W 2008 r. największym międzynarodowym sukcesem firmy była organizacja logistycznej strony Konferencji Narodów Zjednoczonych – COP14, która w grudniu ubiegłego roku zgromadziła w Poznaniu blisko 12 tysięcy uczestników ze 189 państw świata.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu