Europejska nagroda Novella dla Atos Origin

Atos Origin, międzynarodowa firma z branży usług IT, otrzymała prestiżową nagrodę Najlepszy Partner EMEA 2008 od firmy Novell, w kategorii Tożsamość i Zarządzanie Bezpieczeństwem (ISM). Wyróżnienie jest wyrazem uznania za skuteczną współpracę i wkład w rozwój rozwiązań technologicznych, dostarczanych klientom na całym świecie.

Firmy Novell i Atos Origin są związane umową partnerską, której celem jest dostarczanie nowatorskich rozwiązań IT. Globalne partnerstwo służy zapewnieniu nowoczesnych i wydajnych technologii w największych europejskich krajach – w tym Polsce, a także w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

W zeszłym roku współpracę dodatkowo rozszerzono o zarządzanie tożsamością oraz bezpieczeństwo. Nagroda firmy Novell dla Atos Origin została wręczona za dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań, aktywne wspieranie klienta i skuteczne wdrożenie technologii Novell w nowych obszarach partnerstwa.

– W roku 2008 nasza współpraca z Atos Origin objęła nowe kraje. Pracujemy nad wspólną wizją i strategią, co wpływa na rozwój zarówno produktów Novell, jak i oferty Atos Origin. Udało nam się zbudować wzajemne zaufanie pracowników, będące kluczowym aspektem osiągnięcia sukcesu i zadowolenia klientów –  mówi Markus J. Krauss, zastępca Prezesa działu Tożsamości i Zarządzania Bezpieczeństwem w regionie EMEA w firmie Novell.

Obszar zarządzania tożsamością, w jakim współpracują firmy, obejmuje automatyzację i integrację procedur postępowania z pracownikami. Zarządzanie bezpieczeństwem oznacza dostarczenie bezpiecznego dostępu użytkownikom systemu z dowolnej lokalizacji, monitorowanie, przeciwdziałanie oraz raportowanie w przypadku prób naruszenia bezpieczeństwa w sieci, a także wychodzenie naprzeciw regulacjom rządowym i wymogom zgodności z regulacjami prawnymi.  Doświadczenie Atos Origin w integracji nowych rozwiązań z istniejącymi środowiskami oraz interoperacyjność Novella, czyli zdolność do budowania współdziałających ze sobą technologii, pozwalają wdrożyć nowe rozwiązania bezkolizyjnie. Eliminuje to konieczność dopasowywania, czy usuwania istniejącej infrastruktury.

– Novell jest liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii. Atos Origin dostarcza natomiast rozwiązań, które wprowadzają te technologie w życie, spełniając unikalne potrzeby przedsiębiorstw na całym świecie. Nagroda w kategorii ISM w obszarze EMEA podkreśla zaangażowanie obu firm w udaną, długoterminową współpracę – mówi René Baas, Senior Vice President działu Global Managed Operations w firmie Atos Origin.

Technologia firmy Novell jest konsekwentnie uznawana za jedną z najlepszych w branży. Firma została sklasyfikowana w trzech kluczowych Kwadrantach Liderów raportu Magic Quadrant firmy analitycznej Gartner  w dziedzinie obsługi użytkownika, enterprise single sign-on i w obszarze zarządzania dostępem do sieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu