Ekstremalna wiecha na Sun Tower

przez | 03/06/2009

Człowiek Pająk pokonał 14 pięter czyli dokładnie 50 metrów wchodząc po elewacji Sun Tower. Na samym szczycie wieżowca, zawiesił symboliczną wiechę. Apartamentowiec jest najwyższym budynkiem mieszkalnym, jaki powstał w Łodzi od kilkunastu lat. Zakończenie pierwszego etapu budowy – czyli zwyczajowa wiecha świętowana jest zatem wyjątkowo.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana. Najczęściej w ten sposób świętuje się zakończenie ważnego etapu budowy domu. Inwestor Sun Tower – Real Development znacznie przyśpieszył budowę wieżowca. „Słoneczna Wieża” oddana będzie do użytku 3 miesiące przed czasem – jeszcze w tym roku. Szybkie było też wejście Człowieka Pająka na budynek – trwało zaledwie kilka minut.

Jedną z przyczyn przyspieszenia budowy są rosnące oczekiwania klientów.  – Komputerowe wizualizacje, którymi deweloperzy kuszą klientów już nie wystarczają. Klienci chcą kupować mieszkania, które można zobaczyć, dotknąć. Chcą obejrzeć widok za oknem – informuje Agnieszka Wróbel z Real Development. Lokalizacja, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, jakość użytych materiałów wykończeniowych oraz niecodzienna panorama miasta to atuty wyróżniające Sun Tower na tle innych łódzkich inwestycji mieszkaniowych.

„Słoneczna Wieża” zlokalizowana jest na Bałutach, blisko dwóch kompleksów parkowych i basenu. Do wyboru jest 47 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych dostępnych w metrażach od 47 do 280 m2. Na samej górze mieści się pierwszy w Łodzi penthouse. Jego właściciel będzie miał do dyspozycji 280 m2. Z tarasu tego imponującego mieszkania roztacza się widok na pobliskie parki i panoramę miasta. – Nikt inny nie będzie mógł pochwalić się takim pejzażem. Dookoła zieleń, apartament na planie koła i 300-metrowy okrągły taras – mówi Agnieszka Wróbel.

Wieżowiec będzie posiadał panoramiczną windę – pierwszą w Łodzi w budynku mieszkalnym. Konstrukcja słupowo–płytowa pozwoli przyszłym mieszkańcom na zastosowanie dowolnych, odpowiadających ich pomysłom i potrzebom rozwiązań w aranżacji wnętrz.

Wiechę na wieżowcu Sun Tower zawiesił Człowiek Pająk – Dawid Macieja z firmy On-Sight (www.on-sight.pl). Firma On-Sight specjalizuje się w wykonywaniu prac na wysokości z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Firma posiada zespół doświadczonych pracowników wysokościowych, którzy są w stanie zrealizować każde zlecenie.