Biedronka wsparła Ogólnopolski Festyn Rodzinny

W dniach od 30 maja do 1 czerwca br., w pięciu polskich miastach, odbyły się imprezy w ramach IV Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Caritas Polska. Również po raz czwarty sponsorem Festynu była największa w kraju sieć sklepów spożywczych – Biedronka.

Dla dzieci z rodzin wskazanych przez diecezjalne oddziały Caritas Biedronka przygotowała ponad 50 tysięcy paczek ze słodyczami, kredkami, maskotkami i innymi upominkami.

Imprezy z okazji Dnia Dziecka odbyły się w tym roku w pięciu miastach. Oprócz Ełku, gdzie 1 czerwca tradycyjnie zorganizowano centralny Festyn, najmłodsi bawili się razem z Caritas i Biedronką również w Toruniu (30 V), Rzeszowie (30 V), Poznaniu (31 V) i Krakowie (1 VI). Przed nami ostatnia impreza – 8 VI w Częstochowie.

Nie zabrakło atrakcji: konkursów, koncertów, pokazów. Dla młodszych – i tych starszych również – zaśpiewały m.in. Majka Jeżowska, Arka Noego i Sound of Boney M Sheyla Bonnick. Patronat nad centralną imprezą w Ełku objęła Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska.

Tradycją stał się nie tylko sam festyn, ale również wsparcie przy organizacji wydarzeń, jakiego udziela Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka. W tym roku do najmłodszych trafiło ponad 50 tysięcy paczek ze słodyczami i szkolnymi przyborami. Prawie połowa z nich została rozdana w Ełku.

Jak podkreślają przedstawiciele Caritas Polska, współpraca ze sprawdzonym partnerem jest szczególnie ważna w czasie, gdy wiele firm z powodu spowolnienia gospodarczego zawiesza    lub znacznie ogranicza współpracę z organizacjami dobroczynnymi.

– Cieszymy się niezmiernie, że Biedronka jest blisko nas i razem możemy sprawiać tyle radości dzieciom – podkreśla ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Sieć Biedronka jest od kilku lat aktywnym partnerem Caritas Polska w całym kraju. Oprócz Festynu Rodzinnego, Biedronka wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje Mikołajki dla dzieci z ubogich rodzin. Przygotowuje również prezenty dla małych pacjentów z warszawskich szpitali z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego. Dzięki sieci świąteczne prezenty otrzymują również podopieczni domów dziecka i placówek opiekuńczych z całej Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu