ProLogis podpisuje nowe umowy najmu na Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował o podpisaniu nowych umów najmu na około 14 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na Słowacji.

Wiodąca europejska sieć aptek, dm drogerie markt, wynajmie 10 914 metrów kwadratowych powierzchni w ProLogis Park Bratislava. Dzięki temu firma ta będzie mogła obsługiwać stolicę Słowacji i okolice z jednego, scentralizowanego obiektu. ProLogis Park Bratislava znajduje się na wschód od Bratysławy, w odległości 24 kilometrów od jej centrum i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego. Zaletą parku jest dostęp do autostrady E75 i Korytarza Europejskiego 4, łączącego wschodnie Niemcy z Czechami i Słowacją, prowadzącego dalej na Węgry, do Rumunii i Morza Czarnego.

Z kolei, pac-tra Slovakia, koreańsko-niemiecka spółka spedycyjno-logistyczna, będzie świadczyła usługi na rzecz firm, które zlecają sprzedawcom zarządzanie swoimi zapasami, w nowym obiekcie o powierzchni 3 600 metrów kwadratowych zlokalizowanym w ProLogis Park Galanta-Gan. Ten park dystrybucyjny, położony na północny wschód od Bratysławy przy autostradzie D1 (E58), dzięki swojej strategicznej lokalizacji w środkowej Słowacji niedaleko ośrodków przemysłowych w Trnavie i Nitrze doskonale nadaje się do prowadzenia dystrybucji krajowej i świadczenia usług o wartości dodanej.

„Te dwie umowy najmu dowodzą, że rynek słowacki jest nadal atrakcyjny dla podmiotów prowadzących działalność w dziedzinie logistyki i spedycji. Wiele spółek restrukturyzuje swoje łańcuchy dostaw, aby zapewnić sobie dobry start, gdy sytuacja na rynku się ustabilizuje. Ogromnie nam miło, że spółki te wybrały właśnie nas”, powiedział Mario Sander, Market Officer w ProLogis Czech Republic and Slovakia. „Cieszę się, że dm drogerie markt i pac-tra wybrały nasze parki dystrybucyjne na Słowacji, i życzę im sukcesów w dalszej działalności”.

Juraj Charvát, menedżer dm drogerie markt Slovakia, powiedział: „Dla nas, jako spółki austriackiej, Słowacja jest istotnym rynkiem docelowym i cennym partnerem w interesach. Obecnie dm drogerie markt ma w całej Słowacji 76 oddziałów, a decyzja o przeniesieniu do nowego i nowoczesnego obiektu dystrybucyjnego pod Bratysławą dowodzi naszego zaangażowania w świadczenie wysokiej jakości usług obecnym i przyszłym klientom”.

„Jesteśmy międzynarodową firmą logistyczną, lecz koncentrujemy się na rynkach Europy Środkowej, a zatem niezwykle ważne dla nas jest to, abyśmy byli blisko naszych klientów i mieli dobry dostęp do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Nasz nowy obiekt dystrybucyjny w ProLogis Park Galanta-Gan to doskonałe rozwiązanie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy prowadzić działalność nie tylko na Słowacji, ale także w całej Europie Środkowej”, powiedział Viliam Nagy, dyrektor pac-tra Slovakia.

Portfolio ProLogis na Słowacji składa się z trzech strategicznie położonych parków dystrybucyjnych, obejmujących 12 budynków magazynowych o powierzchni ponad 380 000 metrów kwadratowych. Oprócz dm drogerie markt i pac-tra klientami ProLogis na Słowacji są m.in.: Brilux, Carcoustics, C&A DHL, Gebrüder Weiss, HOPI, Jöbstl Warehousing & Fashion, Lagermax, Lekkerland, Nay Elektrodom, Protect, Spandex, Tesco, Weindel oraz Wincanton.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu