Nowości Synology na targach COMPUTEX 2009

Na targach Computex firma Synology® po raz pierwszy zaprezentowała funkcjonalność Disk Station Manager 2.2, nowego oprogramowania systemowego do dysków sieciowych, a także przedstawiła całą rodzinę swoich urządzeń serii 09 oraz rozwiązania do sieciowego monitoringu wideo.

Disk Station Manager 2.2 dysponuje wszystkimi funkcjami poprzedniej wersji systemu – DSM 2.1, a ponadto:

1. wspiera iSCSI Target
2. współpracuje z telefonami iPhone: zdjęcia, muzyka i pliki
3. obsługuje Apple Time Machine
4. umożliwia zapis w systemie NTFS na zewnętrznych dyskach
5. zapewnia zgodność serwera multimedialnego z DLNA
6. zawiera wbudowany firewall (zapora sieciowa)
7. posiada nową Stację nadzoru wideo 2, m.in. z obsługą SMS
8. udostępnia nową Stację pobierania plików 2 ze wsparciem dla Rapidshare i RSS
9. posiada monitor zasobów systemowych.

– Pierwsza prezentacja Disk Station Manager 2.2 to dla nas ważne wydarzenie – powiedział Edward Lin, dyrektor marketingu Synology. – W nowej wersji uwzględniliśmy potrzeby zgłaszane przez użytkowników, dodając wiele ważnych funkcji i udoskonalając dostępne aplikacje. Jesteśmy przekonani, że system ten usatysfakcjonuje wszystkie osoby korzystające z naszych dysków sieciowych, oferując nowe doświadczenia podczas ich obsługi.

Seria 09 dysków sieciowych Synology od momentu premiery w marcu br. cieszy się dużym powodzeniem. Składa się z trzech grup urządzeń, spełniających rozmaite wymagania odbiorców. Do zastosowań biznesowych (biura, korporacyjne banki danych) dedykowane są takie modele, jak: DS509+, DX5, RS409+/RS409RP+, RX4, DS409+, DS209+II oraz DS109+. Seria złożona z modeli DS209 i DS109, a także nowych DS409slim, DS409 oraz RS409 przeznaczona jest dla wymagających użytkowników domowych oraz większych grup pracowników biurowych. W typowo domowych zastosowaniach oraz w małych firmach sprawdzą się dyski sieciowe DS209j i DS109j. Natomiast podłączane na zasadzie plug-n-play serwery DX5 oraz RX4 to sposób na łatwe zwiększenie pojemności wybranych dysków sieciowych nawet do 20 TB, które przeznaczyć można m.in. na kopię zapasową danych.

DS409slim to pierwszy serwer sieciowy Synology dedykowany do obsługi dysków twardych 2.5”, wyróżniający się kompaktowymi wymiarami, łatwym montażem dysków oraz obsługą dysków SATA/SSD. Podczas zwykłych operacji wentylator odpowiedzialny za chłodzenie pozostaje wyłączony, co przekłada się na cichszą pracę urządzenia oraz stanowi argument dla użytkowników poszukujących ekologicznych rozwiązań na współdzielenie plików i wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

Inteligentny system sieciowego nadzoru wideo Synology składa się z łatwego w zarządzaniu oprogramowania Surveillance Station 2 (Stacja nadzoru wideo 2), odpowiedzialnego za nagrywanie obrazu, rejestratora NVR – dysku sieciowego obsługującego dla bezpieczeństwa system RAID, a także przystępnej i energooszczędnej przystawki Visual Station VS60, stanowiącej alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń NVR i gwarantującej bieżący podgląd z kamer na monitorze lub telewizorze bez pośrednictwa komputera.

Dostępność

Według planów, Disk Station Manager 2.2 ukaże się w wersji beta w lipcu, a w wersji finalnej we wrześniu br. Informacje o dostępności modeli DS409slim, DS409, RS409 oraz Visual Station VS60 będą ujawnione w terminie późniejszym. Wszystkie inne modele serii 09 są już dostępne na rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu