LEMON CUP 2009

Międzynarodowy Turniej Ultimate Frisbee Lemon Cup 2009. Już 13 czerwca rozpocznie się 3 edycja międzynarodowego turnieju Lemon Cup. Będzie to piąta impreza promująca Ultimate Frisbee w naszym regionie.

Tym razem sosnowiecka drużyna Spirit on Lemon przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sosnowcu zorganizowała turniej outdoorowy na obiektach AKS Niwka tej niezwykle dynamicznej dyscypliny sportowej. Ultimate Frisbee jest grą zespołową z użyciem frisbee (latającego dysku) łączącą w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo szybka i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących. Podstawowymi zasadami Ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play.

Po krótce zasady Frisbee Ultimata: w rozgrywce uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny. Drużyna atakująca zdobywa punkty łapiąc frisbee w strefie punktowej przeciwnika, zaś drużyna broniąca stara się jej przeszkodzić i przejąć dysk. Zawodnicy nie mogą biegać z frisbee, po złapaniu dysku należy się zatrzymać i rzucić go do partnera w drużynie. Jeżeli dysk upadnie na ziemię, zostanie złapany poza boiskiem lub zostanie przechwycony przez zawodnika drużyny broniącej inicjatywę przejmuje drużyna broniąca się, a drużyna atakująca przechodzi do obrony. Ciekawostką w Ultimate Frisbee jest fakt, że nie ma w niej sędziów. Wszystkie kwestie sporne rozwiązują sami zawodnicy w myśl zasady fair play. W wypadku różnicy zdań sporne zagranie jest powtarzane.

Turniej rozpocznie się w sobotę ( 13 czerwca ) o godzinie 9:00 rano i faza grupowa potrwa do 19:00. Po jej zakończeniu odbędzie się mecz All-Stars, w którym zmierzą się najlepsi zawodnicy spośród wszystkich zespołów. W niedzielę ( 14 czerwca ) od 9:00 odbywać się będą mecze pucharowe.

W tegorocznym turnieju wystartują: 1. Astrodisco (Bydgoszcz); 2. Golden Ants (Słowacja); GrandMaster Flash (Warszawa); 4. Hallodigaz-e? (Węgry); 5. MD+Scorpions (Słowacja); 6. Nine Hills (Chełmno); 7. UltraDendas (Czechy); 8. Uwaga Pies (Poznań)  9. Velka Morava (Czechy); 10. Zdobywcy Oskarów (Łódź). Dekoracja zwycięzców odbędzie się w niedzielę miedzy 15:00 a 15:30.

Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu wstęp na zawody jest bezpłatny, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na jedno z największych wydarzeń sportowo-lifestylowych na terenie Aglomeracji Śląskiej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu