GSK – tu chce się pracować

GlaxoSmithKline zostało uznane Idealnym Pracodawcą oraz Najlepszym Miejscem Pracy w badaniu przeprowadzonym przez Great Place to Work Institute Polska oraz rankingu Universum Student Survey. Firma GSK  znalazła się na wysokim, 8 miejscu wśród firm, które zostały uznane za Najlepsze Miejsca Pracy. Zestawienie przygotowała firma doradcza Great Place to Work Institute Polska (GPTW).

Rezultaty badania są oparte na opiniach ponad 700 pracowników GSK. Na podstawie odpowiedzi, jakich udzielili w anonimowych ankietach, powstał tzw. Trust Index, który obrazuje ich poziom zaufania do firmy oraz zadowolenie z atmosfery pracy. W ramach badania eksperci GPTW przeprowadzili dodatkowo audyt praktyk HR w firmie (tzw. Culture Audit). Ostateczna ocena GSK jako pracodawcy to średnia ważona z rezultatów otrzymanych w obu obszarach, przy czym większe znaczenie mają wyniki badania opinii pracowników.

GlaxoSmithKline zdobyło również pierwsze miejsce i tytuł Idealnego Pracodawcy 2009 w kategorii medycyna i farmacja rankingu Universum Student Survey. W trwającym od października 2008 do stycznia 2009 roku badaniu, wzięło udział 15 tys. studentów z ponad 50 polskich uczelni. Jego rezultaty odzwierciedlają oczekiwania młodych ludzi odnośnie przyszłej kariery zawodowej i wizerunku pożądanego pracodawcy. Ich opinie złożyły się na ranking prezentujący „idealnych pracodawców” w 5 dziedzinach: biznes, medycyna i farmacja, inżynieria, nauki humanistyczne oraz IT.

Jerzy Toczyski, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu firmy, mówi: „Wyniki rankingów niezwykle nas cieszą i są dowodem na to, że starania, jakie czynimy aby GSK było postrzegane jako dobre miejsce pracy, prowadzone są w dobrym kierunku. Z drugiej jednak strony, dzięki porównaniu naszych praktyk z praktykami innych firm, uczymy się, co jeszcze możemy zrobić, aby nasi pracownicy byli bardziej zadowoleni i dumni z firmy, w której pracują oraz aby marka GSK jako dobry pracodawca przyciągała utalentowane osoby z rynku.

Odpowiedzialność wobec pracowników będzie zawsze jednym z podstawowych filarów naszej strategii odpowiedzialności społecznej, dlatego też te wyróżnienia postrzegamy jako niezwykle cenne.” O GlaxoSmithKline GlaxoSmithKline to jedna z wiodących firm branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej na świecie, prowadzi badania mające na celu poprawę jakości życia ludzkiego, pozwalając ludziom robić więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.gsk.com.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu