Progress Apama zwiększa globalny zasięg

Elektroniczny trading, zarządzanie ryzykiem i nadzór rynku to główne źródła wzrostu na rynkach wschodzących.

Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS), globalny dostawca oprogramowania do tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami dla biznesu ogłosił dzisiaj rozszerzenie swojej działalności wraz z zatrudnieniem dedykowanego zespołu sprzedażowego na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), Wspólnoty Niepodległych Państw (CID) oraz Bliskiego Wschodu (ME). Posunięcie to jest odpowiedzią na wzrost zaangażowania klientów Apamy w tych regionach oraz bogactwo możliwości, jakie pojawiają się wraz z rozwojem tych rynków w dziedzinie elektronicznego tradingu, zarządzania ryzykiem i nadzoru rynku.

Dr John Bates, dyrektor generalny i założyciel Progress Apama komentuje: “W ostatnich kilku latach obserwowaliśmy rozkwit elektronicznego tradingu na rynkach rozwiniętych, w miejscach takich jak Nowy Jork, Chicago, Londyn czy Frankfurt. Jest to trend, który powtarza się na mniej rozwiniętych rynkach wraz z zaostrzeniem globalnej konkurencji a także wraz z coraz szerszym dostrzeganiem i wykorzystywaniem zalet elektronicznego tradingu. Po udanym starcie działalności Apamy na rynkach Ameryki Łacińskiej oraz Azji i Pacyfiku widzimy dostrzegamy dobry moment na zaangażowanie w nowe rynki.”

Region CEE i CIS

Pierwsza faza ekspansji we Wschodniej Europie skoncentruje się na Polsce i Rosji, jako największych rynkach i najbardziej zainteresowanych wykorzystaniem complex event processing (CEP) w sektorze rynków kapitałowych. Dowodem tego zainteresowania są inwestycje w sprzęt i oprogramowanie, jakie podjęły giełdy w Warszawie i Moskwie w reakcji na obserwowany rosnący wolumen elektronicznego tradingu.

Bliski Wschód

Dubaj, Abu Dabi, Bahrajn i Arabia Saudyjska zostały wybrane jako cele pierwszej fazy ekspansji w na Bliskim Wschodzie ze względu na obserwowany w ostatnich latach rozkwit centrów finansowych w tym regionie. Dzięki globalnym wdrożeniom Apama posiada już relacje z klientami w regionie i zamierza na ich bazie rozwijać dalej swoją obecność.

“W naszej filozofii leżało od zawsze umożliwianie graczom budowania własnych strategii tradingowych. Dzięki platformie complex event processing (CEP) dajemy im taką możliwość i wierzymy, że odmieni to oblicze tych błyskawicznie rozwijających się rynków.” dodaje Bates.

Alexander Sirotin, Dyrektor Sprzedaży CIS & CEE, który pokieruje działaniami Progress Apama w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powiedział: “Dostrzegamy ogromne zainteresowanie ze strony maklerów, zarządców aktywów, traderów walutowych, biur obrotu papierami wartościowymi, departamentów skarbu w bankach, regulatorów rynku, wielostronnych platform obrotu (MTF) oraz środowiska konsultingowego. Dodatkowo przewidujemy budowę sieci partnerskiej w celu zaoferowania traderom kompletnego zestawu narzędzi do uzyskania przewagi konkurencyjnej.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu