Ponad pół miliona Kart Partnerskich w Citi Handlowy

przez | 01/06/2009

Citi Handlowy umacnia swoją pozycję na rynku partnerskich Kart Kredytowych. Liczba Kart Kredytowych Citibank wydanych wspólnie z partnerami niebankowymi przekroczyła już pół miliona. Portfel partnerskich Kart Kredytowych Citibank-BP, Citibank-ELLE, Citibank-LOT i Citibank-Plus pozostaje jednym z największych na rynku bankowym w Polsce.

Po dziesięciu latach od debiutu pierwszej w Polsce karty partnerskiej Citibank-ELLE, liczba kart kredytowych wydanych przez Citi Handlowy wspólnie z partnerami niebankowymi przekroczyła rekordowe pół miliona. To potwierdzenie skuteczności realizowanej przez bank strategii, tłumaczy Jolanta Ożdżeńska, Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Kart Kredytowych, Od lat innowacyjność odgrywa kluczową rolę w naszych działaniach. Wypracowujemy nowe standardy rynkowe. Wprowadzamy, rozwiązania, w których innowacje spotykają się z prostotą użytkowania oraz wygodą. Partnerskie Karty Kredytowe są doskonałym tego przykładem. Zaoferowaliśmy produkt, który oprócz podstawowych funkcji, oferuje też dodatkowe przywileje. A to doskonale wpisuje się w obecny trend rynkowy. Klienci chcą być hojnie wynagradzani za swoją lojalność. My to rozumiemy.

Na koniec I kwartału 2009 roku liczba wydanych partnerskich Kart Kredytowych Citibank wyniosła ponad pół miliona. Całkowity udział kart partnerskich w portfelu kart kredytowych banku systematycznie wzrasta i na koniec marca kształtował się na poziomie 54 proc. Karty partnerskie to sukces połączenia doświadczenia Citi Handlowy z atrakcyjną ofertą programów lojalnościowych naszych partnerów – Polkomtel S.A., Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. wraz z Miles & More International, BP Polska S.A. i Burda Publishing Polska Sp. z o. o. wydawcy magazynu ELLE, dodaje Jolanta Ożdżeńska.

Citi Handlowy jest wydawcą czterech kart partnerskich: Karty Citibank-BP, Citibank-ELLE, Citibank-LOT, Citibank-Plus

Największym programem partnerskim kart kredytowych niezmiennie od wielu miesięcy pozostaje program Karty Kredytowej Citibank wydawanej wspólnie z partnerem BP Polska S.A. Liczba wydanych Kart Citibank-BP sięgnęła w marcu nimal 300 tys. Motokarta Kredytowa Citibank-BP pozwala zbierać punkty w programie lojalnościowym BP partnerclub. Premiowane są wszystkie zakupy kartą, nie tylko te dokonywane na stacji.  Za każde 5 zł wydane na zakupy przy użyciu Karty Citibank-BP klienci otrzymują 1 punkt w programie BP partnerclub. Na stacjach BP klienci nagradzani są podwójnie. Zbierają punkty zarówno za towary i usługi premiowane na stacji BP, jak i za każde wydane 5 zł. Dodatkowo, posiadacze Kart Citibank-BP mają zagwarantowany bezpłatny udział w programie MotoVIP, który obejmuje przydatne kierowcy usługi, czyli pomoc techniczną, usługę organizacyjno rezerwacyjną w serwisach i pomoc informacyjną.

W marcu swój rekordowy wynik odnotowała także Karta Kredytowa Citibank-Plus – 150 tys wydanych kart i ponad 250 mln punktów przyznanych klientom w Programie 5Plus. Posiadacze Karty Kredytowej Citibank-Plus dzięki punktom przyznawanym w Programie 5Plus, mają możliwość szybszego odbioru wybranej nagrody. Punkty lojalnościowe klienci mogą zarabiać przy płaceniu Kartą Kredytową Citibank-Plus za zakupy – także te internetowe – oraz za wypłatę gotówki z bankomatu. Za każe 5 zł klienci zyskują 1 punkt w Programie 5Plus.

Karta Kredytowa Citibank-LOT to z kolei specjalna propozycja dla podróżników. Wydawana jest wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz Miles & More. Posiadacze takiej karty mogą korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie daje im Karta Kredytowa Citibank, jednocześnie mogą otrzymywać korzystne rabaty na zakup biletów lotniczych jak również gromadzić mile premiowe w ramach programu lojalnościowego Miles & More. Za każde 4 zł wydane na zakupy przy użyciu Karty Citibank-LOT Platinum klienci otrzymają 1 milę premiową. Zebrane mile premiowe klienci mogą wymieniać na bilety lotnicze linii należących do sojuszu Star Alliance.

I wreszcie, prekursor i specjalna propozycja dla kobiet – Karta Kredytowa Citibank-Elle. Pozwala na uzyskanie zniżek w ponad 3300 sklepach, domach mody, salonach kosmetycznych, butikach i restauracjach w całej Polsce. Posiadaczki Karty Kredytowej Citibank-Elle otrzymują także oferty sezonowe i zaproszenia na wyjątkowe imprezy.

Szczegółowe informacje na temat oferty Kart Kredytowych Citibank oraz opisywanych usług dodatkowych można uzyskać na stronie www.citihandlowy.pl lub dzwoniąc na numer: 19009 lub (22) 692 2082