Bank Nordea nagrodził młodych przedsiębiorców

Nordea Bank Polska po raz siódmy nagrodził autorów najlepszych uczestników konkursu „Gdyński Biznesplan”. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał od banku wysokiej klasy laptop z drukarką, a pozostali laureaci roczne bezpłatne prowadzenie rachunku eFirma lub eFirma Plus.

Organizatorem „Gdyńskiego Biznesplanu” jest Urząd Miasta Gdyni. Konkurs jest skierowany nie tylko do osób przygotowujących się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, ale także do tych, którzy już działają na rynku małych przedsiębiorstw. „Gdyński Biznesplan” umożliwia wprowadzenie w życie własnego pomysłu biznesowego na konkretną działalność gospodarczą lub pomaga w rozszerzeniu działalności już funkcjonującej.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali Krystian Lider i Jakub Sławiński za biznesplan firmy SolDevelo, zajmującej się tworzeniem oprogramowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla innych firm programistycznych.

Dodatkowo w tym roku Bank Nordea ufundował nagrodę specjalną za dynamiczny rozwój dla serwisu Deserlandia.pl. Właściciele firmy, których biznesplan zajął drugie miejsce w 2006 roku, otrzymali urządzenie nawigacji satelitarnej z automapą. Deserlandia.pl to serwis internetowy, który dostarcza do domu na zamówienie wypieki z renomowanych cukierni.

– Nordea jest bankiem, który stwarza możliwości nie tylko klientom indywidualnym, ale także młodym przedsiębiorcom. Wspierając ich przyczyniamy się do ożywienia w regionie, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji gospodarczej – mówi Bohdan Tillack, Wiceprezes Zarządu Nordea Bank Polska. Jestem przekonany, że uczestnicy „Gdyńskiego Biznesplanu” wynieśli z konkursu cenną wiedzę – nauczyli się jak ważne jest baczne obserwowanie rynku i profesjonalne działanie. Z tych samych powodów postanowiliśmy w tym roku przyznać po raz pierwszy nagrodę specjalną serwisowi Deserlandia, którego twórcy doskonale wykorzystali swoją szansę. Udowodnili, że nie tylko wiedzą jak monitorować zapotrzebowanie rynku, ale też jak skutecznie na nie odpowiadać.

Nordea Bank Polska jest partnerem i sponsorem „Gdyńskiego Biznesplanu” od  pierwszej edycji, która odbyła się w 2003 roku. Przedstawiciel banku zasiada także w jury konkursu. W tym roku bank reprezentowała Elżbieta Subotowicz Dyrektor Departamentu Sektora Publicznego i Projektów Finansowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu