Wersja demonstracyjna oprogramowania Disk Station Manager 2.1 firmy Synology

Pod adresem http://synodemo.dyndns.org:5000 udostępniona została wersja demonstracyjna najnowszego oprogramowania Disk Station Manager w wersji 2.1, służącego do zarządzania dyskami sieciowymi Synology. Panel umożliwia eksplorację wszystkich funkcji systemu oraz pozwala na zapoznanie się z możliwościami dysku sieciowego tego producenta. Wykraczają one poza tradycyjne przechowywanie danych lub kopii plików, udostępniając m.in. serwer sieci Web z obsługą PHP i MySQL, bezpieczny FTP, serwer poczty elektronicznej oraz stację nadzoru wideo. Urządzenia Synology służyć mogą także jako serwer udostępniający drukarkę w sieci lokalnej.

Po zalogowaniu na stronie http://synodemo.dyndns.org:5000 (login: admin, hasło: synology) poprzez graficzne menu dostać się można do demonstracyjnych ustawień dysku sieciowego, stacji zarządzającej plikami zgromadzonymi na dyskach, stacji umożliwiającej strumieniowe odtwarzanie muzyki z serwera poprzez przeglądarkę www, sieciowej galerii zdjęć, stacji nadzoru wideo oraz panelu zarządzania własną stroną internetową.

W menu Management (Ustawienia) użytkownik otrzymuje dostęp do przykładowych ustawień systemu, począwszy od udziałów sieciowych, informacji o dyskach i urządzeniach zewnętrznych, kwestie związane z replikacją danych i wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, obsługi protokołów RAID, aż po dodatkowe aplikacje zwiększające funkcjonalność dysku sieciowego Synology. To najbardziej rozbudowana, ale łatwa w obsłudze część aplikacji Disk Station Manager 2.1. Konfiguracja urządzenia jest zrozumiała i przystępna nie tylko dla specjalistów od urządzeń sieciowych lub tradycyjnych serwerów.

Photo station udostępnia natomiast możliwość łatwego tworzenia sieciowych albumów, zwierających cyfrowe zdjęcia oraz pliki wideo. Web station wspomaga tworzenie i umieszczanie na serwerze własnych stron internetowych. Stacja nadzoru wideo, współpracująca z przewodowymi lub bezprzewodowymi kamerami IP, przekształca serwer Synology w funkcjonalne urządzenie do monitoringu. Urządzenie rejestruje obraz, udostępnia go w sieci, umożliwiając użytkownikowi dostęp do zgromadzonych danych przez internet z każdego miejsca na świecie.

Disk Station Manager 2.1 wykorzystuje technologię AJAX i wprowadza do dysków sieciowych Synology zmodernizowany interfejs zarządzania. Ze względów bezpieczeństwa, dopiero po zalogowaniu użytkownika udostępnia autoryzowane dla niego aplikacje. Disk Station Manager 2.1 poprawia także błędy i alarmuje o nieprawidłowościach podczas obsługi kompatybilnych dysków twardych, eliminując ryzyko awarii i zapewniając dodatkową ochronę danych.

Demo panelu zarządzania działa na dysku sieciowym Synology DS209+ i podobnie jak aplikacja wbudowana we wszystkie dostępne na naszym rynku urządzenia, dostępne jest w języku polskim.

W porównaniu z pełni funkcjonalną wersją dostępną wraz z urządzeniem Synology, demo posiada następujące ograniczenia: brak możliwości edycji hasła administratora, usuwania współdzielonych folderów oraz uzyskiwania zmian w przypadku większości opcji w menu zarządzania. Z oczywistych przyczyn nie został także aktywowany kreator galerii fotograficznych, stacja FTP oraz Web, a także możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania, wyłączania i włączania urządzenia oraz aktualizacji firmware’u. Poza tymi elementami, wersja pokazowa Disk Station Manager 2.1 pozwala w pełni zapoznać się z możliwościami samego oprogramowania, jak i dysku sieciowego Synology.

Dostęp do wersji demonstracyjnej oraz informacje nt. Synology znaleźć można także pod adresem: www.synology.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu