Skąpe wtyczki i nowe funkcje m.skąpca

Skąpiec.pl, jeden z czołowych serwisów porównujących ceny, przygotował kilka użytecznych wtyczek. Ułatwią one życie tym użytkownikom serwisu, którzy korzystają z przeglądarek Internet Explorer 8, Firefox oraz Google Toolbar.

Oto one:

1. Akcelerator

Załóżmy, że przeglądamy właśnie jedną z ulubionych stron  i czytamy informację o wprowadzeniu na rynek nowego modelu telefonu komórkowego.

Chcąc zorientować się czy oczekiwany hit sezonu jest już dostępny w ofercie sklepów, i w jakim przedziale cenowym można go nabyć, nie musimy otwierać w osobnym oknie strony www.skapiec.pl i wyszukiwać informacji.

Akcelerator pozwoli nam wyszukać dany przedmiot przy użyciu menu kontekstowego naszej przeglądarki. Po zainstalowaniu wtyczki w IE8 wystarczy podświetlić tekst (w tym wypadku model telefonu) i kliknąć w niebieską ikonę, która pojawi się nad zaznaczonym tekstem.

Analogiczną wtyczką dla przeglądarki Firefox jest Skąpco-Szperacz.

2. Obiekty Web Slice

Najnowsza funkcja IE8, pozwalająca na zachowanie „kawałka” serwisu Skąpiec.pl w przeglądarce. Web Slice umożliwia sprawdzenie ceny i informacji o danym produkcie bez konieczności przechodzenia na stronę Skąpca. Wystarczy dodać wybrany produkt do paska ulubionych, a aktualną cenę zobaczymy „w chmurce”, po najechaniu kursorem na zakładkę.

3. Szybkie wyszukiwanie

Internet Explorer 8 pozwala przeglądać zasoby serwisu Skąpiec.pl bezpośrednio z paska wyszukiwania. Wystarczy wpisać w okno przeglądarki interesujący nas model produktu np. Sony DSC-H10 i kliknąć na ikonkę Skąpca, aby wyszukać oferty cenowe sklepów.

Identyczna funkcja została dodana dla paska Google Toolbar, co pozwoli z niej korzystać także użytkownikom tej aplikacji.

Szczegółowe informacje na temat wtyczek Skąpiec.pl można znaleźć na stronie: http://www.skapiec.pl/site/doc/301/

Nowe możliwości mobilnego skąpca

W nowe opcje wyposażono także wersję serwisu Skąpiec.pl dla telefonów komórkowych, dostępną pod adresem m.skapiec.pl

Najnowsza wersja mobilna serwisu dysponuje identycznymi funkcjonalnościami, jakie posiada strona internetowa Skąpca.

M.skąpiec.pl obecnie pozwala nam m.in. na:

  • zalogowanie się do własnego konta
  • ustawienie alarmów cenowych
  • dodawanie produktów do listy ulubionych
  • porównywanie parametrów technicznych sprzętu
  • wyszukiwanie „podobnych produktów” (w ramach określonego przedziału cenowego)

Internauci korzystający z komórkowego Skąpca zauważą także, że ulepszona została wyszukiwarka, która automatycznie poprawi błędnie wpisaną przez nas nazwę (np. kiedy zrobimy literówkę w nazwie producenta).

Zmodyfikowany m.skapiec.pl pozwala przejść na stronę z ofertą sklepów (aktualne ceny).

Umożliwia też zapoznanie się z wszelkimi informacjami na temat wybranego sprzedawcy (strona WWW, dane adresowe, sposoby zapłaty i dostawy etc.).

Obecnie m.skapiec.pl pozwala wyszukiwać w bazie 2,5 mln ofert z ok. 1300 sklepów internetowych.

Aby skorzystać z mobilnego Skąpca, wystarczy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres: m.skapiec.pl. Strona jest przygotowana dla wszystkich telefonów z przeglądarką zgodną ze standardem WAP 2.0

Skąpiec.pl nie pobiera żadnej opłaty za korzystanie z mobilnej wersji porównywarki.

Przypominamy jednak, że operatorzy pobierają opłaty za połączenie z Internetem.

– Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym udogodnieniom korzystanie ze Skąpiec.pl  stanie się jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne – podkreśla Monika Janiszewska, specjalista ds. PR serwisu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu