Podróż w przeszłość z Bliziutko.pl

Miejsca z przeszłości zwykle darzymy sentymentem, wzbudzają one ciekawość, tak samo jak znajomi z dawnych lat. Szkoła, praca, miejsca z dzieciństwa, podwórka – kto chociaż na chwilę nie chce tam wrócić, sprawdzić, kto mieszka na naszym miejscu albo pracuje? Teraz odwiedzenie miejsc z przeszłości i dawnych znajomych jest możliwe – wystarczy wpisać szukany adres w portalu społecznościowym Bliziutko.pl  

Nowa funkcjonalność nazwana „tu mieszkałem, tu pracowałem” pozwala do profilu w serwisie dodawać adresy, które w jakiś sposób są związane z przeszłością użytkownika.

Dzięki niej w portalu Bliziutko.pl odnaleźć się mogą ludzie z przeszłości, którzy w wyniku różnych sytuacji stracili ze sobą kontakt, a chcieliby go odzyskać lub chociażby  sprawdzić co słychać na dawnym podwórku. Wspomnienia z przeszłości wiążą się zwykle z miejscami i ludźmi, którzy byli kiedyś częścią naszego codziennego  życia, dlatego wracamy do nich z sentymentem.

Ważnym  adresem z przeszłości może być np. lokalizacja szkoły podstawowej, do której uczęszczaliśmy jako dziecko lub nastolatek, miejsce zamieszkania z dzieciństwa czy pierwsza praca.

Jeśli ten sam adres w swoim profilu doda również inna osoba związana z danym miejscem – łatwo i szybko można nawiązać z nią kontakt, wymienić się wrażeniami, wspomnieniami.

Dużo wrażeń w tej „podróży w czasie” może dostarczyć wpisanie… adresu zamieszkania dawnej sympatii.  Bliziutko.pl w takiej sytuacji doskonale może odegrać rolę portalu randkowego.  Przez portal łatwiej zaczepić osobę, której się nie zna, lub dawno nie widziało, a potem zaprosić ją do kina, czy na spacer- spotkać się w rzeczywistości lub jak to się mówi w internetowym slangu – w „realu”.

Znajomi z GG są bliziutko

Portal Bliziutko.pl, nazywany przez media portalem dla sąsiadów, oprócz możliwości dodania adresów z przeszłości wprowadza teraz dużo nowych, ciekawych dla użytkownika funkcji:

Dzięki integracji serwisu z komunikatorem, internauci mogą korzystać z tej samej grupy kontaktów, zarówno w serwisie, jak i w komunikatorze – wystarczy włączyć automatyczny import kontaktów z Gadu-Gadu.  Logując się do serwisu za pomocą numeru GG, użytkownik otrzyma automatycznie na swoim profilu zakładkę z całą listą swoich znajomych z komunikatora. Dzięki tej przydatnej funkcji od razu otrzymamy informację, kto ze znajomych z GG jest już zalogowany w serwisie, a kogo możemy zaprosić do Bliziutko.pl

Katalog geograficzny

W najnowszej wersji komunikatora Gadu-Gadu (do pobrania ze strony http://www.gadu-gadu.pl/strony/pobierz/) wprowadzona została geolokalizacja. Dzięki niej w użytkownik bezpośrednio w komunikatorze może otrzymać mapę z lokalizacją swoich znajomych. W ten sposób klikając na GG można sprawdzić, gdzie są w danym momencie znajomi z Bliziutko, a może ktoś znajduje się właśnie niedaleko i można spotkać się z nim na kawę?

Ułatwienia i ciekawostki

Twórcy serwisu wprowadzili także wiele ciekawych funkcjonalności, które ułatwią kontakty pomiędzy użytkownikami. Od niedawna mogą oni dodawać komentarze do profili, oceniać wzajemnie swoje profile, zobaczyć odwiedziny, oceniać zdjęcia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu