Lubuscy e-przedsiębiorcy spotkali się w Zielonej Górze

W Zielonej Górze odbyło się otwarte spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców zainteresowanych unijnymi dotacjami z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Spotkanie zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Spotkanie zatytułowane „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B” zgromadziło 22 maja blisko sześćdziesięciu przedsiębiorców – głównie z województwa lubuskiego. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może ubiegać się o unijną dotację oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dodatkowo, w części praktycznej, prezentowany był projekt realizowany przez przedsiębiorcę z regionu lubuskiego, który otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 8.2. Po zakończeniu głównej części spotkania, przedsiębiorcy mieli okazję również skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami PARP.

– Nawet najlepsze materiały informacyjne, czy to w wersji drukowanej czy elektronicznej, nie zastąpią możliwości bezpośredniego kontaktu z ekspertami zajmującymi się unijnymi dotacjami. Z tego też powodu organizujemy cykl spotkań regionalnych, które mam nadzieję, przyczynią się do większej liczby wniosków składanych przez przedsiębiorców nie tylko w województwie lubuskim, ale także w całym kraju – mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

Prezentacje przedstawiane przedsiębiorcom podczas spotkania można pobrać ze strony www.web.gov.pl (http://www.web.gov.pl/spotkania/zielona_gora/131_187.html).

Kolejne dwa spotkania poświęcone pozyskiwaniu dotacji na e-biznes odbędą się w Olszynie (maj), Kielcach (czerwiec) oraz we Wrocławiu (sierpień). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.web.gov.pl

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach Działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu