Łódzcy Liderzy Nowoczesnych Technologii

Dwie łódzkie firmy otrzymały tytuły Lidera Nowoczesnych Technologii 2009 w piątej edycji konkursu, organizowanego m.in. przez przez Instytut Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Lista laureatów została ogłoszona podczas uroczystej gali, która odbyła się w miniony czwartek wieczorem w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Liderem Nowoczesnych Technologii w kategorii mikro i małych przedsiębiorstw została spółka Technitel Polska. W kategorii średnich firm tytuł przypadł Victory Technology Polska Sp. z o.o., a przyznane w tym roku po raz pierwszy wyróżnienie za innowacyjne osiągnięcie naukowo – badawcze otrzymała Politechnika Łódzka.

Zwycięzców, spośród nominowanych firm, wyłoniła 10-osobowa kapituła, której przewodniczył Krzysztof Apostolidis, Honorowy Konsul Królestwa Danii w Polsce i prezes firmy Partner Center.

– Łódź musi być miastem nowoczesnych technologii, jeśli ma się rozwijać – powiedział Krzysztof Apostolidis. Czy mamy szansę konkurować z Chinami w produkcji telefonów komórkowych?  Na pewno nie, ale łódzka firma, laureat naszego konkursu z 2006 r., z sukcesem tworzy oprogramowanie do tych właśnie telefonów. Konieczna jest bliższa współpraca środowisk naukowych z biznesem. Nasze miasto ma wspaniałą tradycję i wysoką – mimo ciągle kulejącej komunikacji – atrakcyjność inwestycyjną: doskonałą lokalizację, znaczące ośrodki naukowo-badawcze, wykwalifikowaną kadrę. Na spełnienie marzeń o sukcesie na miarę Doliny Krzemowej jeszcze musimy poczekać, ale nie czekajmy z założonymi rękami!

Celem konkursu Lider Nowoczesnych Technologii jest wyłonienie i nagrodzenie firm stosujących nowe technologie, innowacyjne rozwiązania oraz przestrzegających etycznych zasad w prowadzonej działalności. Jest on elementem prowadzonej od 2004 roku przez stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii kampanii „Łódź nowych technologii”, promującej rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości. Konkurs zawsze trwa od lutego do maja. Udział w nim firmy i jednostki naukowe mogą zgłaszać same, mogą też być zarekomendowane przez organizacje, izby gospodarcze, inne firmy lub prywatne osoby. Jego współorganizatorami są Urząd Miasta Łodzi i Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu