Kunsztownie.pl – portal sztuki

Pojawił się w internecie nowy portal – kunsztownie.pl. Ma być rodzajem internetowej galerii, a kierowany jest do ludzi ”uczulonych” na sztukę.

Są w internecie liczne serwisy, oferujące prace różnych artystów. W prawie wszystkich jednak sztuka przez duże S, miesza się z rękodziełem lub z pracami o bardzo niskim poziomie artystycznym.

Błędu tego uniknięto w kunsztownie.pl. Postawiono tu na wysoki poziom prac i zaoferowano dzieła wielu uznanych artystów o ciekawym dorobku, uhonorowanych nagrodami, mających za sobą szereg wystaw i wernisaży.

Współpracę z kunsztownie.pl może rozpocząć każdy twórca, tak posiadający dyplom akademicki, jak i tworzący bez jego ”wsparcia”. Prace poddawane są jednak weryfikacji – ich zgłoszenie następuje w serwisie przy pomocy specjalnie przygotowanego formularza, gdzie podawane są stosowne dane o autorze i do którego dołączanych jest 5 zdjęć prac. Taka ”prezentacja” trafia pod ocenę 3 uznanych artystów. W przypadku pozytywnego zweryfikowania prac przez ”komisję”, profil zgłaszającego się zostaje zmieniony na profil ”Artysta” i osoba ta może już umieszczać prace w portalu. Początkowo może to wydawać się skomplikowane. Przyjęty system weryfikacji pozwala jednak zaoferować koneserom sztuki prace na najwyższym poziomie.

W kunsztownie.pl już na starcie prezentuje swe dokonania ponad trzydziestu ciekawych twórców, a łączna wartość oferowanych ponad 350 dzieł przekracza 1.500.000 zł. Interesujące są pokazywane na stronach krótkie filmy. Można na nich zobaczyć artystę przy pracy i jego pracownię. Filmy powinny sprawić, iz artysta stanie się bliższy odbiorcy, a  osoby, które zobaczyły kunsztownie.pl po raz pierwszy, wrócą tu ponownie.

Portal, co też jest nowością w polskim internecie, stara się aby artysta był artystą – nie marnował swego czasu. Wszystko to dzięki dopracowanym warunkom korzystania z usług kunsztownie.pl oraz możliwości samodzielnego ”zarządzania” swymi pracami przez artystę. Istotnym jest możliwość bezpłatnego wystawienie prac na stronach serwisu – co nie jest takie oczywiste w porównaniu do innych galerii. Pewno też dlatego artyści, mając tego rodzaju możliwość promowania i sprzedaży swych dzieł, chętnie eksponują tu swe prace.

Strony kunsztownie.pl będą na pewno chętnie przeglądać wszystkie te osoby, które chcą nabyć coś pięknego i niepowtarzalnego, uniknąć typowych i masowych produktów. Internet stwarza możliwość łatwego podziwiania i zakupu oferowanych dzieł.

Można łatwo znaleźć coś dla siebie.

Ceny prac są oczywiście różne, zaczynają się już od 195 zł – rysunek ołówkiem na kartonie, dochodząc do 70 200 zł za rzeźbę Czesława Podleśnego.

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność serwisu. Dzieła można wyszukiwać według różnorakich kryteriów. Podstawowym są techniki artystyczne, począwszy od malarstwa, poprzez rysunek, tkaninę artystyczną, ceramikę, a skończywszy na rzeźbie. Koneserzy mogą również znaleźć pracę biorąc pod uwagę: nazwisko artysty, dominujące barwy dzieła, czy wreszcie cenę.

Przy każdej pracy zawarte są też informacje takie jak: tytuł, rozmiar dzieła, cena, kolory oraz słowa kluczowe charakteryzujące daną pracę.

Portal powinien być znaczącym, wśród innych tego typu stron. Ma wszelki dane ku temu by stać się miejscem, w którym artyści chętnie i często będą promować i sprzedawać swe dzieła, docierając do szerokiego grona odbiorców – to wszystko umożliwia internet i dobrze zbudowany portal, a takim niewątpliwie jest kunsztownie.pl.

www.kunsztownie.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu