Kolos kontenerowy rozładowany w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

We środę 27 maja 2009 r. rano zacumował przy nabrzeżu BCT kontenerowiec MSC Brianna, największa jednostka, jaka wpłynęła do polskich portów w tym roku.  Ma prawie 250 metrów długości, tonaż 43,3 tyś ton oraz zdolność załadunkową 3 000 TEU.

Rozładunek rozpoczęto o godzinie 7.00 i potrwał do czwartku do godziny 15.00  Wyładowano ponad 1550 kontenerów, załadowano natomiast ponad 1240 kontenerów. Całkowita wielkość przeładunków dokonanych na MSC Brianna to prawie 4 500 TEU. Przy obsłudze statku pracowały cztery z sześciu posiadanych przez BCT suwnic nabrzeżowych oraz pełne obsady zespołów przeładunkowych. Tylko BCT było w stanie obsłużyć statek MSC w tak szybkim tempie ze względu na posiadane wyposażenie oraz sprzęt nabrzeżowy.

„Praca rozładunkowa i załadunkowa przy takich statkach jest dla załogi każdego terminalu wielkim wyzwaniem, które dokerzy bardzo lubią. Szybko widać efekty, bo szybko znikają kontenery ze statku i szybko zapełnia się nabrzeże” – powiedział kpt. Ż. W. Jan Nowak, wiceprezes BCT Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, który jeszcze kilka lat temu sam pływał na tak wielkich statkach

MSC Brianna jest największym statkiem, który przycumował do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu