Grunwaldzki Center – nowoczesny kompleks biurowy we Wrocławiu został oficjalnie otwarty

Usytuowany z samym sercu Wrocławia kompleks otworzył wiceprezydent miasta Adam Grehl, który – wraz z Nicklasem Lindbergiem, Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland – przeciął wstęgę i pokroił widowiskowy tort w kształcie Grunwaldzki Center. Uroczystość otwarcia kompleksu poprowadził Jerzy Skoczylas  z kabaretu Elita, jedna z wrocławskich ikon. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, najemcy z Grunwaldzki Center  i reprezentanci biznesu.

Grunwaldzki Center jest jedną ze strategicznych inwestycji firmy Skanska. Deweloper wybrał Wrocław ze względu na jego dynamikę biznesową i rosnące znaczenie dolnośląskiej stolicy. Wrocław zaś zyskał nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który już dziś przyciągnął czołowe firmy: Credit Suisse, Santander Consumer Bank, Money.PL. Amrest, Alior Bank. W biurowcu docelowo powinno znaleźć pracę około 3000-3500 osób.

Podczas uroczystości przedstawiciele władz spółki nie kryli radości z prowadzenia inwestycji właśnie we Wrocławiu: „Współpraca z władzami lokalnymi i klimat panujący w tym miejscu sprawiły, że prowadzenie inwestycji we Wrocławiu napawa dumą i dostarcza satysfakcji. Wierzę, że Grunwaldzki Center stanie się nowoczesną wizytówką tego szczególnego miasta” – powiedział Nicklas Lindberg. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami miasta, które znacznie ułatwiły nam realizację inwestycji”, wtórował Waldemar Olbryk, Dyrektor Regionalny Skanska Property Poland na południe Polski. W równie pozytywnym tonie wypowiedział  się wiceprezydent miasta, Adam Grehl, który podziękował za wprowadzenie do miasta tak dużej inwestycji.

Z myślą o najemcach biurowych deweloper przygotował niespodziankę – miejskie, zielone rowery. Każda z firm wylosowała jeden z nich z unikatową tablicą rejestracyjną, od Skanska WR01 do Skanska WR08.

Skanska od lat prowadzi proekologiczną politykę, tworząc tzw. zielone biurowce – pierwszym w Polsce budynkiem z europejskim certyfikatem Green Building jest Deloitte House w Warszawie. Firma zachęca również do stosowania materiałów  i metod przyjaznych dla środowiska, w tym segregacji śmieci (osobne kontenery  na papier, plastik, szkło i baterie), czy używania materiałów nadających  się do recyclingu.

Poza tym, biurowce Skanska charakteryzuje dogodna lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacji miejskiej, przez co firma zachęca najemców do pozostawienia samochodów w garażach i docierania do pracy bardziej ekologicznymi środkami transportu, jak autobus, czy właśnie rower. Dla miłośników jednośladów przygotowano na dziedzińcu Grunwaldzki Center specjalne stojaki.

Wszyscy goście otrzymali albumy poświęcone architekturze Wrocławia, gdzie  na jednej ze stron zobaczymy Plac Grunwaldzki w okresie budowy kompleksu Grunwaldzki Center – zdjęcie pochodzi z 2008 roku. Jednym z upominków były również „Zielone książeczki”: „Wprowadzamy zielone rozwiązania budowlane  i edukujemy w zakresie ekologii naszych partnerów oraz najemców naszych budynków. Ta mała książeczka daje do myślenia i inspiruje” mówi Katarzyna Zawodna, Marketing & Environment Coordinator ze Skanska Property Poland.

W swoich materiałach – poprzez obrazowe i dowcipne porównania – firma pokazuje, jak wiele mogą zmienić nawet drobne działania. Wśród ciekawostek znajdziemy  m.in. informacje o tym, że kopiarka zostawiona na „stand by” przez całą noc zużywa tyle energii, ile potrzeba do skopiowania 1500 stron dokumentów, a wyłączenie  na noc monitora naszego PC pozwala zaoszczędzić energię wystarczającej  do podgrzania 6 obiadów w kuchence mikrofalowej.

Poza zielonymi niespodziankami na gości czekał także wyśmienity poczęstunek przygotowany przez mieszczącą się w Grunwaldzki Center restaurację La Donna Cannone, kawa i desery Starbucks oraz koncert Boogie Band.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu