Quinyx jedynym systemem HRM „On Demand” w pierwszej trójce rankingu najbardziej funkcjonalnych systemów HRM

Quinyx WorkForce uplasował się w pierwszej trójce najbardziej funkcjonalnych systemów HRM (Human Resources Management) w raporcie rosyjskiej firmy badawczej Tadviser. Quinyx WorkForce ma wszystkie z 29 modułów funkcjonalnych, uznanych za najważniejsze dla systemów HRM.

Jednocześnie jest to jedyny system klasy „Software On Demand (SoD)” czyli oprogramowanie na żądanie, bijący na głowę – pod względem wskaźników TCO i ROI – pozostałych dwóch konkurentów (Oracle i SAP) ze wspomnianej trójki najlepszych systemów HRM.

Tadviser, rosyjski niezależny ośrodek badający  rynek systemów IT, w swoim ostatnim wiosennym raporcie wymienia Quinyx Workforce wśród trzech najważniejszych systemów HRM (Human Resources Management) na rynku rosyjskim i państw dawnego ZSRR. Raport zatytułowany Tadviser: The Most Complete HRMS 2009 survey dostępny jest w sieci http://www.tadviser.ru/articles/58715/

Raport porównuje i klasyfikuje systemy HRM pod względem ich funkcjonalności. Quinyx WorkForce  jest w tej klasyfikacji jednym z trzech (obok ORACLE i SAP) systemów najwyższej klasy „A” mającej wszystkie z 29 modułów funkcjonalnych uznanych przez Tadviser za istotne w tej klasie oprogramowania.

Raport wskazuje także nowy trend na rynku systemów HRM– zwrot klientów w kierunku systemów klasy SoD czyli możliwości wyboru przez klienta, konkretnych, potrzebnych mu funkcjonalności, i co najważniejsze płacenia nie za cały system, a  tylko za korzystanie z wybranych funkcji.

Analizy Tadviser wskazują, że koncepcja SoD „jest szczególnie racjonalna w warunkach kryzysu, gdy firmy muszą stawić czoła konieczności cięcia kosztów”. Dzieje się tak, gdyż koncepcja SoD doskonale unaocznia jak duże są różnice – na korzyść SoD – w wielkości wskaźników TCO i ROI, będących podstawą porównania kosztów i wyboru systemów HRM. W porównaniu z klasycznymi systemami HRM instalowanymi na firmowych serwerach klienta, rozwiązania SoD powodują, że całkowite koszty użytkowania systemu (TCO) są znacznie mniejsze m.in. dlatego, że koszty utrzymania infrastruktury informatycznej redukują się do kosztów utrzymania komputerów z dostępem do Internetu, a nie skomplikowanych serwerów. Powoduje to automatycznie natychmiastową poprawę wskaźnika zwrotu inwestycji (ROI).

Wśród trzech wspominanych w raporcie systemów klasy A, tylko Quinyx WorkForce jest systemem klasy SoD, stanowiąc ogromną konkurencje w zakresie wskaźników TCO/ROI dla tradycyjnych systemów.

“Wzrost wykorzystania rozwiązań SoD nazywanych także SaaS (Software as a Service) jest nieunikniony. Firmy, które zrozumieją to i zastosują pierwsze zyskają ogromną przewagę – podobnie jak miało to miejsce w przypadku pojawienia się innych usług sieciowych bazujących na szerokopasmowym dostępie do internetu. Nie ma wątpliwości, że użytkownicy systemów HRM w modelu SoD zyskują bardzo wiele” – powiedział Mikhail Santo, managing partner w Tadviser Centre.

„To niezależne badanie pokazuje, że Quinyx WorkForce wyróżnia się wśród systemów HRM nie tylko doskonałymi wskaźnikami TCO i ROI ale jest w czołówce pod względem funkcjonalności” – mówi Piotr Macieja, Dyrektor Zarządzający PayrollCenter Sp. z o.o., należącej do UCMS Group EMEA, producenta Quinyx WorkForce – „Sytuacja w Polsce wygląda podobnie – polscy klienci mają takie same kryteria wyboru – wysoka funkcjonalność i niskie koszty” .

Dostawcą Quinyx WorkForce na terenie Polski jest PayrollCenter (www.payrollcenter.pl)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu