Miasto Poznań Partnerem Najlepszych Miejsc Pracy – Miasto Poznań miastem know how

„Miasto Poznań realizując założenia swojej strategii zdobycia i utrzymania opinii najsilniejszego w Polsce ośrodka nowoczesnej gospodarki zostało od samego początku Partnerem Najlepszych Miejsc Pracy.

To prężne centrum gospodarcze i modelowe miasto Nowej Europy, ale także miejsce odkrywania i nagłaśniania nowych trendów w gospodarce i sukcesów gospodarczych firm aktywnie wspiera działania takie jak badanie realizowane przez  Great Place to Work® Institute Polska.

Idea stojąca za tworzeniem listy najlepszych miejsc pracy świetnie wpisuje się w nowoczesny charakter Poznania – zorientowanego na przyszłość miasta atrakcyjnych pracodawców i prężnych firm, a także otwartego na nowe ambitne projekty wprowadzające do Polski światowe standardy.” mówi Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznań.

Badania Great Place to Work® prowadzone są już w 40 państwach świata. W czołówce europejskiego rankingu na Najlepsze Miejsca Pracy utrzymują się takie firmy jak Microsoft, Google, Cisco. Rankingi publikują najlepsze wydawnictwa biznesowe, takie jak: Financial Times w Europie, Fortune w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce dziennik Rzeczpospolita.

“Prowadzone przez 20 lat badania dowodzą, że firmy wygrywające w rankingu na Najlepsze Miejsca Pracy uzyskują najlepsze wyniki finansowe i najskuteczniej radzą sobie w obliczu kryzysu” mówi Paweł Bochniarz, Prezes Zarządu Great Place to Work® Institute Polska. „W światowych trendach rozwoju gospodarczego kluczową wartość ma obecnie Kapitał Intelektualny firm, na który składają się m.in. Zaufanie, Duma, Koleżeństwo – czyli te elementy, które są analizowane w badaniu Great Place to Work®. Dla firm w Polsce coraz ważniejsze staje się budowanie relacji pracowniczych opartych na zaufaniu i dlatego starają się tworzyć jak najlepszej jakości miejsca pracy” dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu