Eksperymentuj z nami! – „Stacja Eksperyment” czyli Dzień Dziecka w Galerii Handlowej Solvay Park

Galeria Handlowa Solvay Park zaprasza dzieci i ich rodziców na niecodzienny Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę 30 maja br., w godzinach od 11:00 do18:00.  W ramach obchodów dziecięcego święta przewidziano całodzienny program, którego głównym celem jest połączenie zabawy z nauką.

Z dziećmi spotka się specjalna grupa „naukowców”, którzy pokażą jak można zbudować własną rakietę kosmiczną, jak działa poduszkowiec, z czego zbudowany jest świat. Dodatkową atrakcją będą wyścigi małych samochodów rajdowych.

Dzieciństwu towarzyszy naturalna ciekawość świata i poznania zasad, na jakich się on opiera. Rodzicom często brakuje czasu … i wiedzy, aby odpowiadać na coraz bardziej skomplikowane i podchwytliwe pytania dzieci. Galeria Handlowa Solvay Park wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców: może lepiej zamiast na karuzelę i watę cukrową zabrać dziecko w świat nauki bliskiej magii? Dzieci dowiedzą się tu m.in. jak wykonać suchy lód, który działa jak lodówka, poznają zasady działania poduszkowca, zobaczą znikające substancje i przedmioty, wykonają model flabbera, który powstaje na bazie polimerów itd.

O tajnikach fizyki i chemii opowiedzą w ciekawy i bardzo przystępny sposób „Szaleni Naukowcy”. Dodatkowo każde dziecko będzie mogło samodzielnie – za pozwoleniem rodziców i opiekunów – uczestniczyć w eksperymentach, a wykonane przez siebie modele zabrać do domu. Zarówno pokazy jak i eksperymenty, w których uczestniczą dzieci, są całkowicie bezpieczne.

Dla fanów motoryzacji, wyścigów oraz modelarstwa przygotowano specjalne wyścigi  i pokazy modeli samochodów wyścigowych. Te napędzane zdalnie pojazdy, które osiągają niebywałe prędkości – niektóre z nich rozpędzają się aż do 80 km/h – zawładną poziomem  0 Galerii Solvay. Jeśli jesteś fanem Roberta Kubicy i Subaru Impreza – musisz to zobaczyć! Wybrane modele testowe będą udostępnione widzom i chętnym przez sklep rcMATSU mieszczący się na parterze GH Solvay Park.

Dodatkowo pozostałe sklepy i sala zabaw dla dzieci Kids Play przygotowały dla klientów i odwiedzających 30 maja galerię specjalną ofertę: rabaty oraz porady i spotkania  z ekspertami dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Program Dnia Dziecka w GH Solvay Park:

12:00-18:00, poziom +1

  1. pokazy naukowe i eksperymenty z „Szalonymi Naukowcami”   (każdy pokaz trwa od 20 minut do 1 godziny)
  2. gry i zabawy z Kids Play, 50% taniej
  3. porady specjalistów

12:00-18:00, poziom 0

  1. pokazy i wyścigi modeli elektrycznych

Galeria Handlowa Solvay Park zaprasza do wspólnej, mądrej zabawy rozbudzającej wyobraźnię dzieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu