Wideokonferencje coraz popularniejsze w branży hotelarskiej – VCC Systems dla Loży Ekspertów Hotelarstwa

W warszawskim hotelu Hilton 28 maja br. odbędzie się kolejne spotkanie Loży Ekspertów Hotelarstwa, które będzie poświęcone zagadnieniom związanym z szeroko pojętym HR. Za sprawą rozwiązań wideokonferencyjnych, dostarczonych przez VCC Systems, w spotkaniu będą mogli wirtualnie uczestniczyć studenci uczelni hotelarskich oraz menedżerowie ze wszystkich zainteresowanych hoteli.

Członkami Loży Ekspertów Hotelarstwa są eksperci reprezentujący największe światowe sieci hoteli. Powołana do życia przez wydawnictwo Concept Media loża zbiera się cztery razy do roku, a na każdym spotkaniu omawiane są aktualne problemy związane z branżą. 28 maja specjaliści zmierzą się z tematyką kształcenia i motywowania pracowników hoteli, a dzięki transmisji on-line, aktywny udział w branżowym spotkaniu wezmą studenci oraz menedżerowie związani z branżą  hotelarską.

„Organizowane przez nas spotkania i debaty mają na celu podnoszenie kwalifikacji hotelarzy działających na polskim rynku. Dzięki wykorzystaniu wideokonferencji znacznie zwiększamy grupę odbiorców i umożliwiamy studentom wyższych uczelni hotelarskich oraz menedżerom aktywny udział w dyskusji, a tym samym zapewniamy im możliwość zdobywania wiedzy od najlepszych w branży, bez konieczności odbywania kosztownych podróży” – tłumaczy Dagmara Ziemiaszewska, redaktor naczelna miesięcznika „Hotel Profit”, należącego do wydawnictwa Concept Media .

Spotkanie transmitowane będzie przy użyciu rozwiązań Emblaze-VCON, które zapewniają przekaz obrazu i dźwięku na najwyższym poziomie (High Definition). Cechą wyróżniającą będzie także interaktywny charakter przedsięwzięcia. Uczestnicy wideokonferencji nie będą tylko biernymi odbiorcami przekazu – dzięki funkcji chata będą mogli zadawać prowadzącym pytania. Więcej informacji o tym wydarzeniu jest dostępne pod adresem: http://www.concept.media.pl/core/generic.php?_PageID=2812.

Polska branża hotelarska coraz częściej sięga po rozwiązania wideokonferencyjne, głównie z myślą o przyciągnięciu klienta biznesowego. Hotele – dysponujące salami konferencyjnymi, wyposażonymi w rozwiązania wideokonferencyjne – mogą zaoferować firmom wartość dodaną przy organizacji seminariów i szkoleń, jaką jest możliwość uczestniczenia w nich w sposób zdalny. Firmy często wynajmują także hotelowe salki konferencyjne na potrzeby negocjacji handlowych z partnerami z całego świata. Najwyższa jakość obrazu i dźwięku, możliwość współdzielenia danych, nagrywania oraz streamingu, sprawiają, że efektywność tego rodzaju wirtualnych spotkań nie odbiega od tych, które prowadzone są w rzeczywistości. Taki sposób komunikacji pozwala także znacznie zredukować koszty biznesowych przedsięwzięć. Wideokonferencje są również wykorzystywane dla wewnętrznych potrzeb hoteli – do usprawnienia komunikacji między oddziałami oraz do szkoleń personelu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu