W zmianach na Wschodzie uczestniczy Agape

Program Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) to unikatowy w skali UE program ponadregionalny. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które zarządza programem, właśnie wydało magazyn informacyjny Programu „A na Wschodzie zmiany”. Agencja doradcza i wydawnicza Agape współpracowała przy przygotowaniu publikacji.

Program Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) to ponad 2,27 mld euro ze środków unijnych dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W najbliższym czasie powstaną tam nowe parki technologiczne, ekologiczny transport publiczny, drogi, polepszy się dostęp do szybkiego internetu. Dofinansowanie otrzymają działające w regionie uczelnie, aby Program mógł się okazać także inwestycją w przyszłe pokolenia. PO RPW wystartował już na dobre – realizowane są projekty, podpisywane kolejne umowy o dofinansowanie. Właśnie teraz więc ukazuje się magazyn informacyjny „A na Wschodzie zmiany”.

Magazyn przedstawia cele Programu, jego pierwsze efekty oraz instytucje i osoby, które na co dzień przekształcają dokumenty w konkretne działania. Przybliża także czytelnikowi województwa Polski Wschodniej objęte Programem.

Współpraca Agencji doradczej i wydawniczej Agape z Departamentem Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego objęła stworzenie projektu graficznego wydawnictwa, opracowanie redakcyjne, a także korektę, skład, druk i dystrybucję publikacji.

– Staraliśmy się przygotować wydawnictwo, które w przystępny sposób przedstawi zmiany, jakie zachodzą w województwach Polski Wschodniej. Ta część kraju ma teraz ogromną szansę na intensywny rozwój i o tym piszemy w naszej publikacji. – powiedziała Urszula Witkowska-Śliwa z Wydziału Informacji, Promocji i Szkoleń Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

– Cieszymy się, że w dobie dynamicznego rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej nie zapominamy o tej części kraju, która ze względu na uwarunkowania historyczne przez wiele lat nie nadążała za pozostałymi województwami Polski. Na naszych oczach zmiany na Wschodzie stają się faktem, a dzięki magazynowi, mogą je poznać wszyscy zainteresowani – powiedział Tomasz Kościelny, dyrektor zarządzają Agencji doradczej i wydawniczej Agape.

Magazyn „A na Wschodzie zmiany” w wersji elektronicznej dostępny jest pod adresem:
http://www.polskawschodnia.gov.pl/dzialaniapromocyjne/Documents/A_na_wschodzie_zmiany_nr1_2009_ze_spisem.pdf

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu