ROBYG: Lepsza sprzedaż dzięki atrakcyjnym cenom

Dynamiczne promocje cenowe, mieszkania wykończone pod klucz, dodatkowe miejsca garażowe i komórki lokatorskie – to sposoby ROBYG na sprzedaż mieszkań. Bardzo skuteczne, co pokazują tegoroczne wyniki trzykrotnie lepsze niż rok wcześniej.

Tak dobre wyniki mogą napawać optymizmem, ale także nieco zaskakiwać. ROBYG sprzedał w tym roku już 120 mieszkań, blisko trzykrotnie więcej niż w ciągu pierwszych pięciu miesięcy ubiegłego roku i o prawie 50 proc. więcej niż w całym 2008 r. Nabywców znajdują mieszkania we wszystkich inwestycjach, choć w zależności od lokalizacji, różne są oczekiwania klientów.

Na Osiedlu Zdrowa w Wilanowie największym zainteresowaniem cieszą się dwupokojowe mieszkania o powierzchni powyżej 40 m kw. Zakup wielu z nich jest finansowany w ramach programu „Rodzina na swoim”, co jest możliwe dzięki atrakcyjnym cenom w granicach 7 000 zł za metr kw.

Natomiast w Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki (również Miasteczko Wilanów) oraz w City Apartments (Żoliborz Południowy) kupowane są głównie apartamenty mierzące ponad 80, a często również ponad 100 m kw. oraz penthousy.

Firma stosuje różne metody, dzięki którym tak znaczna liczba klientów decyduje się na mieszkania oferowane przez ROBYG. Kluczowy element to oczywiście promocje cenowe, ale efekty przynosi też m. in. oferowanie mieszkań wykończonych „pod klucz” czy dodatkowe miejsca garażowe i komórki lokatorskie.

– W każdej inwestycji kilka mieszkań przygotowujemy jako lokale pokazowe, ale są też od razu oferowane klientom. Te, w których prace wykończeniowe już zakończyliśmy, sprzedały się bardzo szybko – wyjaśnia Agnieszka Senderowicz, dyrektor ds. marketingu w ROBYG S.A. – Już wkrótce we wszystkich naszych biurach sprzedaży na kupujących czekali będą architekci wnętrz. Klienci będą mogli przy ich pomocy stworzyć własny projekt mieszkania, nawet przed jego zakupem.

Ponadto, firma jako pierwsza oferuje mieszkania i apartamenty wykończone zgodnie z indywidualnymi gustami właściciela. Zamiast pakietów i katalogów – autorskie projekty, budżet dostosowany do możliwości nabywcy i całkowita dowolność w wyborze materiałów. ROBYG zapewnia wsparcie architektów i nadzór nad przebiegiem prac wykończeniowych.

Z obserwacji pracowników ROBYG wynika, że 80 proc. obecnych klientów to osoby poszukujące własnego mieszkania. Pozostali nabywcy to inwestorzy. Co ciekawe, cześć z nich kupuje kolejne  lokale w miejscach, do których sami jakiś czas temu się wprowadzili.

– Dotyczy to zwłaszcza Wilanowa i lokali, które oddamy właścicielom za kilkanaście miesięcy. Nasi klienci przewidują, że Miasteczko Wilanów z każdym rokiem będzie zyskiwało na atrakcyjności, a przy dzisiejszych cenach warto ulokować kapitał właśnie w nieruchomościach – dodaje Agnieszka Senderowicz.

Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że ok. 50 proc. nabywców nie korzysta z kredytów bankowych, ale dokonuje zakupów gotówkowych.

ROBYG prowadzi w tej chwili trzy inwestycje w Warszawie: Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki i Osiedle Zdrowa (Miasteczko Wilanów) oraz City Apartments (Żoliborz).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu