Nowe Gadu-Gadu: pokaże, gdzie obecnie przebywają Twoi znajomi, zablokuje spim i podyktuje Ci tekst odtwarzanej piosenki

Nowe Gadu-Gadu: pokaże, gdzie obecnie przebywają Twoi znajomi, zablokuje spim i podyktuje Ci tekst odtwarzanej piosenki. Na pewno nie zrobi kawy, ale nad tym pracujemy. Pasjonaci internetowych pogawędek mogą od dzisiaj korzystać z najnowszej wersji popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Producent wydał właśnie aplikację wzbogaconą o nowe możliwości oraz skutecznie blokującą spim (niechciane wiadomości reklamowe).

Nową wersję można pobrać ze strony http://www.gadu-gadu.pl/strony/pobierz/

Nowe Gadu-Gadu powinno zadowolić większość osób: komunikator wprowadza oczekiwane przez użytkowników nowe statusy dostępności określające nastrój użytkownika, geolokalizację znajomych w katalogu publicznym, skuteczne mechanizmy antyspimowe, opisy graficzne i rozbudowany odtwarzacz radia z możliwością kupowania muzyki on-line oraz wyświetlania tekstu piosenki.

Nowe statusy – wreszcie!

Wśród statusów dostępności znalazły się dwa nowe:

  • PoGGadaj ze mną – informujący innych naszych znajomych, że jesteśmy otwarci na rozmowę i mamy czas, ochotę na GGadanie.
  • Nie przeszkadzać – informujący o tym, że jesteśmy zajęci i nie możemy w danej chwili rozmawiać. Co więcej, przy ustawieniu tego dyskretnego trybu, nowe nadchodzące wiadomości nie będą „wyskakiwać” w dymkach, a tylko dyskretnie zmienią ikonkę Gadu-Gadu na kopertę. Nie będą też odrywane dźwięki, które mogły by przeszkodzić w oglądaniu filmu albo grze.

Tym samym dwa nowe statusy dołączyły do klasycznych kultowych statusów GG: dostępny, zaraz wracam, niewidoczny, niedostępny. Łącznie jest ich obecnie 6.

Geolokalizacja znajomych w katalogu publicznym

Wprowadzono wiele zmian w katalogu publicznym. Najważniejszą z nich jest geolokalizacja, czyli możliwość sprawdzenia, w jakim miejscu znajdują się znajomi z GG. System geolokalizacji wykorzystuje w tym celu serwis Bliziutko.pl Teraz szybko i łatwo możemy sprawdzić, gdzie przebywa osoba, z którą chcemy rozmawiać na GG lub już z nią rozmawiamy. Nie odbywa się to jednak z naruszeniem prywatności – każdy użytkownik może sam najpierw zadeklarować, jaki zakres informacji o sobie chce udostępniać innym.

Skuteczny filtr antyspimowy – czyli blokowanie niechcianych wiadomości reklamowych

Użytkownicy najnowszej wersji Gadu-Gadu będą mogli teraz odpocząć od zalewającego Internet spamu. Wprowadzony w komunikatorze filtr antyspimowy znacznie i skutecznie ogranicza działalność spamerów – wycina w ich wiadomościach linki do stron www, przez co wysyłanie spamu staje się nieopłacalne i nieefektywne. Wprowadzenie filtru to odpowiedź na liczne zapytania użytkowników, którzy zgłaszali problem z wiadomościami od nieznajomych, którzy reklamowali w ten sposób swoje strony i usługi nie pytając o zgodę użytkowników GG. Filtr działa w najnowszych wersjach komunikatora Gadu-Gadu. Nową wersję można pobrać ze strony http://www.gadu-gadu.pl/strony/pobierz/

Słuchaj, czytaj tekst piosenki, kup muzę – wszystko w komunikatorze

Nowe Gadu-Gadu wprowadza też duże zmiany we wbudowanym odtwarzaczu radia internetowego OPEN.FM Użytkownik włączając wybrany kanał muzyczny może zobaczyć okładkę i tytuł płyty z jakiej pochodzi grany w danym momencie utwór.

Jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić tekst odtwarzanej wybranej piosenki. Już niedługo teksty granych piosenek mają być dostępne dla wszystkich utworów, co umożliwi użytkownikom zabawę z tekstami i śpiewanie razem z ulubionym zespołem. W bazie OPEN.FM jest obecnie już 240 tys. tekstów piosenek.

Słuchacz OPEN.FM, oprócz dużego wyboru kanałów z różnorodną muzyką, otrzymał teraz wiele nowych możliwości. Dzięki współpracy Open.FM z siecią Empik i firmami: Iplay i Ticket Online użytkownik GG może kupić płytę, dzwonek, czy bilet na koncert ulubionego zespołu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu