Kamp! info

Kamp! powstał w 2007, choć drogi jego twórców splotły się wiele lat temu.  Pierwszy rok ich wspólnej  działalności stał pod znakiem intensywnych prób, poszukiwań i sporów, które sprowadziły do wspólnego mianownika fascynacje muzyczne i dotychczasowe doświadczenia twórcze Michała, Radka i Tomka. Wiosną 2008 powstały pierwsze utwory, opublikowane na myspace’owym profilu zespołu www.myspace.com/kampmusik.

W październiku, entuzjastycznie przyjętym występem w poznańskim klubie Cafe Mięsna, Kamp! zadebiutował na scenie, zaczynając tym samym regularną działalność koncertową.

Pierwszy koncert zbiegł się w czasie z powstaniem remiksu utworu „Mężczyźni bez amunicji” Cool Kids of Death, który trafił na limitowane wydawnictwo winylowe – „Ytrapretfa”.

W lutym 2009 ukazała się pierwsza EP zespołu – „Thales one”. Wydawnictwo to ukazało się w net-labelu Brennnessel, założonym przez członków Kamp!. Głównym zadaniem Brennnessel (www.brennnessel.pl) jest udostępnianie i promocja tanecznej muzyki elektronicznej w różnych jej odmianach.

Zespół ma w planach wydanie instrumentalnej EP oraz singla, oba wiosną tego roku. Jako realną datę pierwszej płyty podają 2010 rok.

Ideą, która przyświeca muzykom jest eksploracja różnych gatunków elektroniki spod znaku 120 BPM i zabawa konwencją. W utworach Kamp! można usłyszeć nawiązania zarówno do disco lat 80-tych, elektroniki lat 90-tych jak i współczesnych nurtów muzyki tanecznej. Jako inspirację dla swojej twórczości, Radek, Tomek i Michał jednym słowem wymieniają: Daft Punk, Junior Boys, Royksopp czy brzmienia spod znaku DFA.

Kamp! pojawił się już na antenie Programu 3 PR i PR Euro, w audycjach „Ctrl All”, „Offensywa” czy „Program alternatywny”, a także na łamach magazynów Aktivist, Pulp i Machina.

Skład:

Michał – beat

Radek – klawisze, beat, produkcja

Tomek – wokal, klawisze, gitara

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu