Emerson Network Power ujawni na Common Europe Congress szczegóły nowej strategii Energy Logic

W dniach 6 – 9 czerwca, w Akademii Górniczo – Hutniczej odbędzie się Common Europe Congress 2009. Emerson Network Power przedstawi na nim szczegóły innowacyjnej strategii oszczędzania energii elektrycznej w centrach przetwarzania danych Energy Logic.

Eksperci Emerson Network Power (NYSE: EMR) światowego lidera w utrzymaniu systemów istotnych dla działalności firm (Business-Critical ContinuityTM) opracowali strategię pozwalającą, w przypadku dużych serwerowni i data center, ograniczyć o 50% zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji zmniejszyć koszty utrzymania obiektu i koszty dla środowiska naturalnego. Inwestycja w modernizację infrastruktury zgodnie z wytycznymi Energy Logic cechuje się szybkim (6-9 miesięcy) zwrotem poniesionych nakładów finansowych.

Stefano Mozzato – dyrektor marketingu należącej do Emerson Network Power marki Liebert w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – przedstawi, podczas jednej z sesji merytorycznych Common Europe Congress, problematykę oszczędności energii elektrycznej w data center, niewątpliwie jedną z najbardziej kluczowych kwestii dla managerów działów IT. Strategia oszczędności energii Energy Logic rekomendowana przez Emerson pozwala, w obliczu uwolnienia od 1 stycznia 2009 cen energii w Polsce, na znaczące oszczędności na rachunkach za prąd w serwerowni.

Oprócz korzyści finansowych strategia Energy Logic przynosi znaczne korzyści środowisku: bezpośrednio wpływa na zmniejszenie wydzielania ciepła do atmosfery, a dodatkowo, w sposób pośredni, ogranicza emisję CO2. Tym samym, strategia wpisuje się w nurt rozwiązań z obszaru Green IT i jest wkładem Emerson Network Power w promowanie ekologii w sektorze IT.

„Energy Logic to wiele lat doświadczeń w tworzeniu unikalnych rozwiązań dla data center, którymi Emerson Network Power dzieli się ze społecznością użytkowników data Center na całym świecie. Obecność na Common Europe Congress to z kolei wartościowe doświadczenie i okazja do ujawnienia najnowszych osiągnięć naszych ekspertów.” – zapewnił Stefano Mozzato. „Na kongresie można usłyszeć o rozwiązaniach dla palących problemów w branży IT. Takim problemem są rosnące koszty energii elektrycznej zużywanej w serwerowniach. Skutecznym rozwiązaniem jest strategia Emersona Energy Logic.” – dodaje Cezary Gutowski, kierownik sprzedaży produktów UPS w Emerson Network Power.

Common jest organizacją non-profit, zrzeszającą użytkowników komputerów IBM, jej członkami mogą być zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dzięki tej różnorodności głos Common jest poważany i traktowany przez IBM jako niezwykle ważny głos doradczy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu