Druga rocznica działalności NewsPoint i 13 tysięcy źródeł

Po ponad 2 latach od rozpoczęcia działalności, NewsPoint monitoruje łącznie ponad 2300 serwisów – oznacza to około 90-procentowy wzrost liczby serwisów w porównaniu do ubiegłego roku (z 1218 serwisów w maju 2008 r.). Jest to największy obszar monitorowania Internetu w Polsce.

Obecnie NewsPoint monitoruje łącznie 13 tysięcy polskich źródeł (monitorowanych przez system stron i podstron internetowych serwisów). Jednocześnie NewsPoint pozwala na monitorowanie 72 tysięcy źródeł zagranicznych, w 10 językach (polski, angielski, rosyjski, norweski, szwedzki, fiński, niemiecki, niderlandzki, francuski i litewski).

W kwietniu br. NewsPoint wprowadził do swojej oferty monitoring treści UGC – blogów i forów internetowych. Liczba źródeł w NewsPoint UGC wynosi obecnie ponad 46 tysięcy forów i ponad 38 tysięcy blogów (platformy blox, blog, bloog, blog.onet.pl). Technologia zbierania informacji umożliwia monitorowanie jedynie źródeł aktywnych (regularnie aktualizowanych blogów i forów), wnoszących realną wartość informacyjną dla klienta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu