Dauerman Witkowi

Pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego i Sportowego Radcy Prawnego Tomasza Dauermana, nie pozostając obojętni na problemy innych, dołączyli do grona osób, którymi wstrząsnęła tragedia ośmioletniego Witka.

Chłopiec 28 listopada 2008 r. na ulicy Hallera wpadł pod tramwaj i jest po amputacji stopy. Lekarze ze Szpitala im. Marciniaka robili wszystko, aby uratować nogi chłopca, niestety lewą stopę trzeba było amputować. Witek przeszedł wiele operacji, a przed nim jeszcze długie leczenie i bardzo kosztowna rehabilitacja. Dolnośląska Fundacja Ochrony Rozwoju Zdrowia (www.dolfroz.x-com.com.pl) uruchomiła specjalne konto i zbiera pieniądze na zakup protezy dla chłopca. Potrzeby są ogromne, bo koszt protezy umożliwiającej chłopcu w miarę normalne funkcjonowanie jest bardzo wysoki, przekraczający możliwości finansowe jego rodziny. Witka i jego ośmioro rodzeństwa wychowuje samotnie matka, cała rodzina mieszka w starej kamienicy w dwupokojowym mieszkaniu.
Losem chłopca przejął się Janek Mela, który w lutym odwiedził go w szpitalu. Witek został podopiecznym jego fundacji „Poza Horyzonty”. Z inicjatywy Fundacji 7 kwietnia 2009 r., o godz. 19:00 w Kinie Luna odbył się koncert, z którego dochód przeznaczony został na zakup protezy dla Witka.

– Mamy nadzieję – mówi Grażyna Górska, manager Kancelarii Dauerman – iż pomoc i zaangażowanie wielu osób pozwolą chłopcu spełnić jego marzenia i umożliwią powrót do normalnego życia – do mamy i rodzeństwa – o czym Witek marzy najbardziej.

Wszystkich, którym nie jest obojętny los Witka, prosimy o wpłatę na rachunek bankowy prowadzony przez Dolnośląską Fundację Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu; Bank PeKaO S.A. I Oddział Wrocław; nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839; z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „Wituś”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu