Administratorzy Windows mogą już wygodnie kontrolować pracę serwerów SUSE Linux

Novell poinformował o dostępności oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server Services Management Pack, które służy do monitorowania pracy serwerów SUSE Linux przez administratorów serwerów Windows korzystających ze standardowej konsoli tego systemu, czyli Microsoft System Center Operations Manager.

SLES Services Management Pack to kolejny owoc ścisłej współpracy firm Novell i Microsoft (zobacz: www.interop.com).  Oprogramowanie rozszerza możliwość stosowania konsoli System Center Operations Manager 2007 R2 firmy Microsoft do centralnego monitorowania stosowanych w firmach systemów Windows i SUSE Linux. Jest to spore ułatwienie dla administratorów Windows, którzy za pomocą znanej już sobie konsoli mogą kontrolować wiele usług systemu SUSE Linux Enterprise Server, jak BIND/DNS, DHCP, Samba, LDAP, Common Unix Printing System (CUPS), Network File System (NFS), czy działanie zapory (firewall). Dzięki współpracy technologicznej firm Novell i Microsoft, SLES Services Management Pack jest świetnie zintegrowany z konsolą System Center Operations Manager 2007 i zawiera  wstępnie skonfigurowany interfejs pozwalający ocenić wydajność i aktualny stan pracy serwerów SUSE Linux Enterprise.

Oprogramowanie SLES Services Management Pack jest już dostępne na rynku u autoryzowanych partnerów handlowych firmy Novell. Pierwsze dostawy będą realizowane 19 czerwca br. Produkt jest licencjonowany na monitorowany serwer z system SUSE Linux. Cena katalogowa wynosi 148 euro i obejmuje usługę asysty technicznej (tzw. maintenance) dostępną przez rok.  Na usługę asysty technicznej składa się m.in. bezpłatna pomoc techniczna, szkolenia online oraz dostęp do poprawek i nowych wersji produktu w okresie obowiązywania asysty.

Więcej informacji o nowym produkcie i współpracy pomiędzy firmami Novell i Microsoft można znaleźć na stronie www.moreinterop.com.

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise: www.novell.com/linux

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu