Przetestuj swojego virala

Ruszył konkurs na najlepszy viral organizowany w ramach I Festiwalu Filmów Wirusowych „VirNick”. Do 12 czerwca 2009 roku można nadsyłać filmy. Festiwal odbędzie się od 19 do 21 czerwca w Krakowie. Organizatorem pierwszej w Polsce prezentacji filmów wirusowych jest krakowska agencja DATA Public Relations we współpracy z Kinem Kijów. Centrum.

VirNick jest pierwszym tego typu festiwalem w Polsce i trzecim na świecie. Ma charakter konkursu, podczas którego zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe, w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej. W tej drugiej będą mogły brać udział m.in.: agencje reklamowe, interaktywne i PR.

Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej. W każdej kategorii przewidziane są po trzy nagrody. Krakowska Szkoła Filmowa, partner Festiwalu, ufundowała Grand Prix w postaci dwuletniego stypendium na kierunku filmowym o wartości 13800 zł.

Film wirusowy zwany viralem to klip video, który zyskuje popularność poprzez rozpowszechnianie i udostępnianie go w Internecie za pośrednictwem poczty email lub wiadomości wysyłanych z komunikatorów, blogów i innych mediów internetowych. Charakteryzują się najczęściej dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołują skrajne emocje. „Virale” są coraz częściej wykorzystywane jako skuteczne narzędzie marketingowe.

Festiwal to nie tylko przegląd najlepszych filmów, ale przede wszystkim budowanie społeczności ich twórców, często jeszcze anonimowych. Organizatorzy pragną stworzyć platformę wymiany doświadczeń, poglądów i najnowszych trendów panujących w wirtualnym świecie filmów internetowych. Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane profesjonalne i amatorskie produkcje wirusowe, odbędą się również panele dyskusyjne, w których wezmą udział specjaliści z branży filmowej i reklamowej.

Wszystkie informacje o Festiwalu i szczegóły regulaminu są dostępne na stronie internetowej www.virnick.pl oraz na Specjalnym Partnerskim Kanale YouTube – www.youtube.com/user/virnick2009.

Patronami medialnymi Festiwalu są: Brief.pl, dlaStudenta.pl, interaktywnie.com, INTERIA.PL, naszemiasto.pl, Polska Gazeta Krakowska, RMF Maxxx, Magazyn Studentów Semestr, TVP Kraków, wiadomości24.pl. Wspierają nas również: Cropp Town, Krakowska Szkoła Filmowa, eBilet.pl oraz Stowarzyszenie Studentów Politechniki Krakowskiej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu