Pierwszy na świecie laptop z NVIDIA ION zmienia oblicze rynku małych komputerów

Firmy NVIDIA Corporation i Lenovo rozszerzyły dzisiaj możliwości komputerów mobilnych przedstawiając ekonomiczny, niewielki laptop oferujący do 10 razy wyższą wydajność grafiki niż współczesne małe laptopy(1). Komputer Lenovo IdeaPad S12, zawierający procesor graficzny NVIDIA® ION™, oferuje ulepszoną obsługę szeregu aplikacji, zapewniając przy tym długi czas działania baterii dzięki efektywnej energetycznie konstrukcji.

Firma Lenovo wykorzystała rewolucyjną konstrukcję układu NVIDIA ION do stworzenia płaskiego, lekkiego i energooszczędnego laptopa z 12-calowym ekranem, cechującego się ulepszoną kompatybilnością z wieloma aplikacjami. Lenovo IdeaPad S12 oferuje wystarczającą moc grafiki, aby móc wyświetlać filmy high-definition oraz  szereg wymagających gier, którym nie dałaby rady większość niewielkich, ekonomicznych komputerów. NVIDIA ION pozwala na uzyskanie tak niesamowitych możliwości dzięki najwyższej w branży wydajności grafiki przeznaczonej dla energooszczędnych procesorów.

„NVIDIA ION to jedna z najnowszych technologii dostępnych w branży IT, przeznaczona dla kompaktowych i ekonomicznych komputerów. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które mogą ją wykorzystać”, powiedział Stephen DiFranco, wiceprezes i generalny dyrektor działu produktów konsumenckich w oddziale Americas Group firmy Lenovo. „Dzięki 12-calowemu wyświetlaczowi, pełnowymiarowej klawiaturze oraz bogatym funkcjom multimedialnym, IdeaPad S12 doskonale godzi bogate funkcje z niewielkim rozmiarem i ceną, których poszukuje rzesza klientów na całym świecie”.

„Wyposażony w grafikę NVIDIA ION, Lenovo IdeaPad S12 to produkt, który zmienia oblicze tej branży”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Stanowi on wyraźne świadectwo, jak wydajny może być niewielki komputer, jeśli wyposażony jest w układ ION. Płaski i dostępny na każdą kieszeń S12 jest w stanie zrobić wszystko, czego oczekujesz od komputera PC, czyli możesz oglądać na nim filmy, grać w gry, przeglądać zdjęcia z wakacji czy edytować rodzinne filmy wideo”.

Grafika NVIDIA ION obsługuje:

  • Wszystkie wersje Windows XP, Vista i Windows 7
  • Wideo HD, w tym filmy Blu-ray I w rozdzielczości 1080p
  • Wideo HD w świetnej jakości z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora za pośrednictwem złącza HDMI
  • Popularne gry, w tym Spore i Battlefield Heroes
  • Grafikę DirectX 10 z zaawansowanymi możliwościami podłączania cyfrowych wyświetlaczy
  • Akcelerowaną sprzętowo konwersję i narzędzie do podnoszenie jakości wideo dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® CUDA™

Komputer Lenovo IdeaPad S12 z procesorem graficznym NVIDIA ION dostępny będzie w lecie bieżącego roku. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.lenovo.com.

(1) Na podstawie wyników testów w programie 3D Mark ’06, uzyskanych przez procesor graficzny NVIDIA ION z procesorem Atom 270 w porównaniu z grafiką Intel 945 wraz z procesorem Atom 270.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu