NETGEAR ReadyNAS z technologią X-RAID – bezpieczeństwo danych w domu i w firmie

Firma NETGEAR, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom Klientów, stale poszerza swoją ofertę urządzeń z serii ReadyNAS. Równolegle opracowywane są nowe rozwiązania, ułatwiające korzystanie z tych banków danych, takie jak technologia X-RAID.

Banki danych to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie i korzystanie z danych umieszczonych na dyskach, znajdujących się nie w komputerze, a w zewnętrznych urządzeniach, takich jak ReadyNAS. W banku mieści się kilka dysków, do których dostęp możliwy jest za pośrednictwem wszystkich komputerów połączonych z urządzeniem. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, a także rozbudowanych sieci domowych, w których uczestniczy kilka komputerów.

Seria urządzeń ReadyNAS systematycznie poszerza się o nowe modele oraz rozwiązania. Najnowszy bank danych z serii o numerze 2100, dostępny jest na rynku od niedawna. Wyposażony jest w niezwykle wygodną technologię X-RAID, którą posiadają wszystkie urządzenia z tej serii. Pozwala ona na wymianę dysków w urządzeniu bez potrzeby uciążliwego i czasochłonnego kopiowania danych – po prostu wyciąga się dysk, na jego miejsce wsadzając nowy, a dane pozostają nienaruszone. Dane te podlegają dodatkowej ochronie dzięki rozwiązaniom  Continuous Data Protection (CDP) i rozproszonemu serwisowi archiwizacyjnemu ReadyNAS Vault. Technologia ReadyNAS Vault polega na umieszczeniu danych w internetowej bazie, z której można je potem skopiować na dysk umieszczony w banku ReadyNAS.

Ponadto ReadyNAS 2100 posiada wymiary w standardzie 1U, głębokość obudowy wynosi jedynie 12 cali. Zużycie energii jest na bardzo niskim poziomie dzięki zastosowaniu technologii inteligentnego zarządzania mocą oraz zaawansowanych układów firmy Intel.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu