Legnicka Development SA i Redis Sp. z o.o. wybierają rozwiązanie Infor FMS SunSystems

Dostawca zaawansowanych systemów zarządczych, podpisał kontrakt na wdrożenie oprogramowania finansowego Infor FMS SunSystems dla Centrum Handlowo-Rozrywkowego Magnolia Park, należącego do spółki Legnicka Development S.A., którego zarządcą jest Redis Sp. z o.o.

Magnolia Park jest największym we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku regionalnym Centrum Handlu i Rozrywki. Na powierzchni 74 400 m2 mieści się 250 sklepów, punktów usługowych i obiektów rekreacyjnych, takich jak: tereny sportowe, fontanny i amfiteatr. Magnolia Park zostało nagrodzone prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami marketingowymi, takimi jak Gold Solal Marketing Award i Gold Maxi Award przyznawanymi przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych.

Właściciel Magnolia Park – Legnicka Development SA, której głównym akcjonariuszem jest OCTAVA NFI SA, wybrał na zarządcę obiektu firmę Redis Sp. z o.o., która między innymi zapewnia obsługę finansową, przy której będzie wykorzystywać rozwiązanie finansowe Infor FMS SunSystems. Współpraca między Legnicka Development SA i Redis Sp. z o.o. rozpoczęła się na etapie budowy Magnolia Park we Wrocław i obecnie, oprócz usług zarządzania nieruchomością, Redis Sp. z o.o. zajmuje się także usługami związanymi z rozbudową Magnolia Park we Wrocławiu i budową Magnolia Park w Wałbrzychu.

Projekt będzie realizowany etapowo. W ramach pierwszego etapu Hogart wdroży część finansową oprogramowania Infor FMS SunSystems w pakiecie eXFM oraz tzw. profil najmu  -wyspecjalizowane rozwiązanie wertykalne spełniające specyficzne potrzeby branży dewelopersko – nieruchomościowej (np. cykliczne fakturowanie i rozliczanie najemców) przygotowanego przez firmę Hogart. W ramach podpisanego kontraktu w pierwszym etapie  Hogart wdroży również autorski produkt HBS (Speed Collect) umożliwiający elektroniczną wymianę danych bankowych do Infor FMS SunSystems.

Drugi etap projektowy obejmie wdrażanie modułu Procurement, tj. elektroniczny obieg dokumentów kosztowych. Funkcjonalność ta pozwala użytkownikom na wprowadzanie i kontrolę zapotrzebowań i zamówień zakupu poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki zautomatyzowanemu przepływowi informacji, ścieżki zapytań przebiegają ściśle określonym torem zdefiniowanym uprzednio przez odpowiednią osobę, wraz z możliwością weryfikacji budżetu on-line, co pozwala na odrzucenie poleceń jeśli takowe przekraczają limit budżetu.

Głównym kryterium wyboru rozwiązania Infor FMS SunSystems przez Legnicka Development S.A. i Redis Sp. z o.o. było przede wszystkim rozległe doświadczenie Hogart w realizacji projektów dla branży dewelopersko-nieruchomościowej (Globe Trade Centre – która jako jedna z pierwszych firm w Polsce skorzystała z aplikacji Infor FMS SunSystems), Acciona Nieruchomości (d. Mostostal Invest), Dom Development, Ulma Construccion Polska (d. Bauma) czy Unibail – Rodamco – firma zarządzająca Galerią Mokotów i Złotymi Tarasami w Warszawie.

Za SunSystems przemawiała również wysoka automatyzacja procesów rozliczeniowych (dostępna dzięki tzw. profilowi najmu), bogata analityka, elastyczność, a także zdolność obsługi nietypowych i wyszukanych wymagań.

Infor FMS SunSystems zostanie zainstalowany na platformie Windows 2000 w oparciu o bazę danych Microsoft SQL Server.

Legnicka Development SA i Redis Sp. z o.o. są dumne z możliwości współpracy z firmą Hogart przy wdrażaniu rozwiązania finansowego Infor FMS SunSystems które ma zaspokoić zarówno obecne, jak i przyszłe wymagania i potrzeby związane z usługami zarządzania nieruchomością i rozbudowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu