Jak student może zrobić karierę w finansach?

przez | 26/05/2009

W dniach 28-29 maja 2009 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się I Krakowska Konferencja Finansowa połączona z I Krakowskimi Targami Finansowymi pod hasłem „Student i Przedsiębiorca XXI wieku”. Przedsięwzięcie pozwala studentom i absolwentom poszerzyć wiedzę nt. rynków finansowych oraz dowiedzieć się jak rozwinąć własny biznes. Jest to również możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firm i instytucji finansowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych, przedsiębiorczych ludzi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaangażował się w organizację w dniach 28-29 maja 2009 I Krakowskiej Konferencji Finansowej połączonej z I Krakowskimi Targami Finansowymi „Student i Przedsiębiorca XXI wieku”. Konferencja wpisuje się w obchody 84. rocznicy założenia uczelni.

Celem Konferencji i Targów jest zapoznanie uczestników z różnymi sposobami oszczędzania i inwestowania własnego kapitału, jakie oferuje sektor finansowy w Polsce. Jest to wyjątkowa okazja dla studentów, absolwentów oraz pracowników, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku finansów – Giełdy Papierów Wartościowych, kredytów, obligacji, venture capital oraz innych form oszczędzania i inwestowania. Konferencja rozpocznie się debatą „Giełda Papierów Wartościowych: regulator finansowy czy kasyno?”, w której wezmą udział Mirosław Szczepański – Doradca Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych,  Prof. dr hab. Jan Czekaj – Członek Rady Polityki Pieniężnej, Marcin Kieras – X-Trade Brokers, Przedstawiciel Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Debatę moderuje dr Marek Benio – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Debata rozpoczyna dyskusję nt. sektora finansowego, w tym sektora bankowego. W poszczególnych panelach wystąpią przedstawiciele banków (BRE Bank, BZWBK) oraz domów maklerskich, którzy wskażą najbardziej skuteczne sposoby pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej. Drugi dzień konferencji odbędzie się pod hasłem „Twoja kariera – Twój biznes”, gdzie zaproszeni goście z Urzędu Miasta Krakowa, Inkubatorów przedsiębiorczości, korporacji finansowych oraz firm brokerskich będą promować zakładanie działalności gospodarczej i wskazywać na możliwości rozwoju w obszarze finansów. Dowiemy się również czy Kraków jest miastem dla młodych, przedsiębiorczych osób.

Sylwetki prelegentów pokażą, iż można uzyskać sukces w finansach.

Patronat Honorowy nad Konferencją i Targami objęli m.in.: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Prezydent Miasta Krakowa Prof. Jacek Majchrowski, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Prof. Roman Niestrój, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Dr Ludwik Sobolewski oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Prof. Elżbieta Mączyńska.

Wszelkie szczegóły dotyczące I Krakowskiej Konferencji Finansowej połączonej z I Krakowskimi Targami Finansowymi „Student i Przedsiębiorca XXI wieku” znaleźć można na oficjalnej stronie Konferencji i Targów www.krakowskie-targi-finansowe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.