Europejskie wakacje na własną rękę

Polscy turyści coraz częściej odkrywają Europę własnym autem. Otwarcie granic, coraz lepsza znajomość języków obcych oraz dostępność ofert turystycznych w Internecie sprawiają, że chętniej samodzielnie organizujemy wyjazdy zagraniczne. Belvilla, firma oferująca domy wakacyjne do wynajęcia, kieruje swoją ofertę właśnie do tych podróżników, którzy cenią sobie europejskie wakacje na własną rękę.

Badania przeprowadzone w ubiegłym roku przez Inquiry Marketing Research na zlecenie Belvilla wykazały, że ponad 50% Polaków w ciągu ostatnich trzech lat organizowało zagraniczne wyjazdy turystyczne samodzielnie, a tylko w ubiegłym roku 42% polskich turystów zdecydowało się na wyjazd zagraniczny własnym autem. Na takie wakacje coraz chętniej decydują się Ci podróżnicy, którzy byli już w dalekich, ciepłych krajach. Zwiedzenie Europy na własną rękę jest dla nich nowym turystycznym wyzwaniem.

Polacy najchętniej wyjeżdżają samochodem do Chorwacji i Włoch. Wybierają te lokalizacje ze względu na stosunkowo bliskie położenie i pewność, że pogoda ich nie zawiedzie. – wyjaśnia Cezary Kasprowicz z PZM Turystka. Zamiłowanie do południowych krajów Europy potwierdza też Magdalena Korolczuk, z firmy Belvilla. Turyści z Polski najchętniej rezerwują domy i apartamenty w Chorwacji. Tuż za nią plasują się Włochy, gdzie największym powodzeniem cieszą wille w Toskanii. Polacy, którzy decydują się na wynajęcie domu wakacyjnego za pośrednictwem www.belvilla.pl najczęściej podróżują po europie własnym autem. Takie wakacje to dla nich miła odmiana od wyjazdów zorganizowanych przez biuro turystyczne. W przeciwieństwie do tego, co oferują biura podróży, domy wakacyjne i własne auto dają całkowitą niezależność i swobodę organizowania czasu, a także dowolnego dzielenia go na wypoczynek i zwiedzanie. To także doskonała okazja, aby lepiej poznać europejskie kraje i poczuć je wszystkimi zmysłami.  „Poczuj jak to jest być tam naprawdę” to nasze hasło, które najlepiej obrazuje to, co oferujemy naszym klientom. Kierujemy ofertę do turystów, którym zależy na poznaniu kraju „od środka”, z jego kulturą, smakami, zapachami, ludźmi. – mówi Magdalena Korolczuk z Belvilla. Niewątpliwą zaletą domów wakacyjnych jest ich cena, która podawana jest wynajęcie domu na tydzień. Jeśli w domu wakacyjnym za 2000zł zamieszka czteroosobowa rodzina, cena za jedną osobę nie przekroczy 500 zł.

Turyści z Polski, którzy planują wyjazd na własną rękę szukają informacji w Internecie. Mogą tam znaleźć zarówno atrakcyjne lokalizacje, jak i informacje praktyczne w jaki sposób przygotować się do europejskich wakacji za kółkiem. Za pośrednictwem strony internetowej www.belvilla.pl polscy podróżnicy mogą wynająć zarówno ekskluzywne apartamenty lub wille jak i kwatery w gospodarstwach agroturystycznych w Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Francji i Austrii. Informacji na temat organizacji podróży,  bezpieczeństwa i niezbędnych do podróżowania dokumentów turyści mogą szukać na www.pzmtravel.com.pl.

Belvilla istnieje na polskim rynku turystycznym od marca 2008 roku. Wówczas na swojej stronie internetowej www.belvilla.pl oferowała 5 000 domów i apartamentów do wynajęcia w pięciu europejskich krajach. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku, firma systematycznie poszerza swoją ofertę. W ciągu niespełna roku liczba domów i apartamentów turystycznych, proponowanych przez Belvillę, została zwiększona o ponad 10 000 kwater. Firma planuje dalszy rozwój, aby w krótkim czasie móc zaproponować turystom z Polski kolejne atrakcyjne lokalizacje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu