Drugie spotkanie dla e-biznesu

Już 28 maja w Olsztynie odbędzie się drugie z serii czterech spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców o możliwościach uzyskania dofinansowania z UE na projekty B2B w Internecie. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyn.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z całej Polski, a w szczególności z woj. warmińsko-mazurskiego na spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B”. Celem spotkania jest promocja Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) – działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W trakcie spotkania przedsiębiorcy dowiedzą się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może uzyskać unijną dotację oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie.

– Drugie z serii czterech spotkań dotyczących pozyskiwania dotacji na e-biznes postanowiliśmy zorganizować w Olsztynie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z ekspertami PARP zwiększy się liczba wniosków składanych przez przedsiębiorców w ramach działania 8.2 – zwłaszcza z woj. warmińsko-mazurskiego – podkreśla Jacek Bukowicki, ekspert PARP.

Spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B” odbędzie się w Hotelu Novotel, w Olsztynie w dniu 28 maja 2009 r. (czwartek) – początek o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.web.gov.pl, gdzie znajduje się również program spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kolejne dwa spotkania poświęcone pozyskiwaniu dotacji na e-biznes odbędą się w Kielcach (czerwiec) oraz we Wrocławiu (sierpień).

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu