D-LINK liderem globalnego rynku przełączników dla MSP

Według najnowszego raportu firmy Gartner, w 2008 roku małe i średnie przedsiębiorstwa najchętniej wybierały urządzenia Ethernet pochodzące od D-Linka. Według tego samego raportu D-Link zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych portów.

Gartner szacuje ogólnoświatowe udziały D-Linka w rynku przełączników Ethernet dla małych i średnich firm na 32% – co oznacza dostarczenie na rynek ponad 13 milionów portów w sprzedanych przełącznikach. Doroczne badanie Gartnera pokazuje również, że udziały D-Linka w globalnym rynku przełączników wzrosły z 15.3% w 2007 roku do 16.3% w 2008 roku, co przekłada się na drugą pozycję na świecie, tuż za Cisco.

Sukcesy rynkowe D-Linka potwierdza także niedawno opublikowane badanie firmy In-Stat. Według niego firma lideruje na rynku przełączników niezarządzanych, z ponad 35% udziałem w rynku. Na drugim miejscu plasuje się Netgear z udziałem 17%.

„D-Link nie tylko umocnił się na pozycji lidera sprzedaży portów przełączników niezarządzalnych, ale stale wykazuje duży wzrost sprzedaży portów przełączników zarządzalnych. Oznacza to, że rynek ufa technologii oferowanej przez naszą firmę.” – powiedział Michał Derdzikowski, szef polskiego oddziału D-Linka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu