BMC Software ma pierwszy certyfikat ITIL®

Firma BMC Software reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian, jako pierwsza wśród swoich konkurentów, otrzymała certyfikat zgodności z procesami ITIL – „ITIL® Process Compliant”.

Jest to jedyny w swoim rodzaju certyfikat usankcjonowany zarówno przez brytyjskie Rządowe Biuro ds. Handlu (OGC – Office of Government Commerce) oraz APM Group – właściciela i licencjodawcę znaków handlowych ITIL®. Oznacza to, że klienci BMC mogą być pewni, ze ich inwestycje w rozwiązania BMC rzeczywiście usprawniają procesy IT zgodnie z najlepszymi praktykami biblioteki ITIL (Information Technology Infrastructure Library).

ITIL, używany przez tysiące organizacji na całym świecie, stał się de facto standardem najlepszych praktyk IT. Aby otrzymać prestiżowy tytuł “ITIL® process compliant”, pakiet BMC Remedy IT Service Management musiał przejść rygorystyczne testy zgodności z istotą ITIL w zakresie Zarządzania Problemami i Incydentami. Testy obejmowały także analizę możliwości oprogramowania, dokumentację użytkownika i przebieg procesów, by zapewnić, że klient otrzymuje gotowe rozwiązanie w pełni zgodne z ITIL.

Sharon Taylor, naczelny architekt ITIL v3 powiedział: “Zastosowanie szkieletu ITIL to sprawdzona metoda ulepszania procesów IT i właściwego dostosowywania systemów i usług IT do biznesu, który one wspierają. W dzisiejszym  środowisku gospodarczym, procesy ITIL i rozwiązania w zakresie Zarządzania Usługami Biznesowymi, takie jak oferuje BMC, są priorytetami dla firm, które chcą robić więcej za mniej i zwiększać swoją efektywność. Program certyfikacji daje klientom większą pewność, że inwestują w rozwiązanie, które pomoże im dużo szybciej i łatwiej zrealizować korzyści wynikające z ITIL”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu