Biesiadne lato z Kasztelanem w dwóch wydaniach

  • by

Już 30 maja b.r. rozpoczyna się sezon biesiadnych imprez plenerowych z marką Kasztelan, z portfela Carlsberg Polska – w tym roku odbywających się w dwóch formułach: Kasztelańskie Dni Miast i Biesiady Kasztelańskie. Głównym organizatorem cyklu Biesiady Kasztelańskie jest tradycyjnie Browar Kasztelan Sierpc, który wspiera także jako sponsor imprezy z cyklu Kasztelańskie Dni Miast.

Inauguracja Kasztelańskich Dni Miast odbędzie się 30 maja w Sierpcu i w Brodnicy, natomiast inauguracyjna impreza Biesiad Kasztelańskich będzie miała miejsce w Płocku, w dniu 27 czerwca b.r.

Podczas tegorocznych Biesiad Kasztelańskich i Kasztelańskich Dni Miast wystąpią liczne gwiazdy sceny muzycznej, potrafiące porwać przybyłą publiczność żywiołową grą, takie jak chociażby: Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Kombi, Doda, Golec Orkiestra, czy September.

Długo oczekiwana przez mieszkańców regionu Mazowsza i Kujaw pierwsza biesiadna impreza, rozpocznie się 30 maja, przy ulicy Paderewskiego w Sierpcu o godz. 15.00, w ramach Kasztelańskich Dni Sierpca. Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra, niezwykły duet beskidzkich górali, oraz kolejnego dnia Doda, lubiąca zaskakiwać swoich fanów szalonymi pomysłami i niebanalną oprawą swoich występów. Zabawa pod sierpeckim niebem potrwa dwa dni. W tym samym dniu – 30 maja – w Brodnicy wszyscy uczestnicy Kasztelańskich Dni Brodnicy będą mogli delektować się biesiadną atmosferą przy muzyce Dody.

Kolejne Kasztelańskie Dni Miast odbędą się w Makowie, Przasnyszu, Sochaczewie, Nowym Dworze Mazowieckim, Rypinie i Nowym Mieście Lubawskim. Zabawa w ramach Biesiad Kasztelańskich 2009 odbędzie się natomiast w Płocku, Ciechanowie, Mławie, Łowiczu, Kutnie i Włocławku.

W ramach cyklu Biesiad Kasztelańskich oraz Kasztelańskich Dni Miast, Kasztelan przygotował ciekawą atrakcję dla wielbicieli piwa i dobrej zabawy – biesiadną halę ze sceną i z ogródkiem piwnym mieszczącą kilkaset osób, w której już od godz. 15.00 wszyscy będą mogli poczuć biesiadną atmosferę, natomiast o  godz. 17.00 inaugurowana będzie prawdziwa biesiadna zabawa na scenie głównej imprezy.

Piwo Kasztelan, w hali serwowane będzie w kuflach o pojemności 0,8 l, a goście będą mogli je wypić przy prawdziwych piwnych ławach, próbując jednocześnie dań tradycyjnej polskiej kuchni biesiadnej. Niepowtarzalną biesiadną atmosferę dopełniać będzie charakterystyczna scenografia i doskonale podkreślająca charakter imprezy muzyka. Ilość miejsc w hali będzie ograniczona.

Dodatkowo podczas imprez z cyklu Biesiady Kasztelańskie uczestnicy będą mogli nie tylko delektować się smakiem Kasztelana, ale także poznać tajniki warzenia piwa odwiedzając przygotowany przez Kasztelana Mini Browar. W tym miejscu biesiadowicze skosztują specjalnie przygotowanych na tę okazję przez Kasztelana piw smakowych, przyjrzą się historycznym etykietom, wykorzystywanym na przestrzeni lat, zdobytym przez markę medalom i nagrodom za jakość piwa, a także będą mogli zdobyć unikalną wiedzę na temat pasjonującego procesu produkcji piwa.

Dopełnieniem wszystkich biesiadnych imprez będzie doskonale dobrane menu przygotowane przez firmę Olewnik, składające się z dań kuchni polskiej, doskonale podkreślających smak tradycyjnego piwa Kasztelan.

„Kasztelan od lat organizuje i wspiera z sympatią przyjmowane w regionie imprezy biesiadne. Podczas imprez z Kasztelanem każdego roku bawią się kilkunastotysięczne tłumy. W tym sezonie wystąpią słynne gwiazdy estrady, a biesiadowicze zasiadając przy piwnych ławach będą mogli raczyć się smakiem piwa Kasztelan i niezwykłą atmosferą tych spotkań.” – mówi Leszek Siwecki, Rzecznik Prasowy Browaru Kasztelan.

„Tegoroczne wydanie cyklu plenerowych imprez – Biesiad Kasztelańskich i Kasztelańskich Dni Miast to gwarancja dobrej biesiadnej zabawy przy atrakcyjnej muzyce, dopełnionej smakiem doskonałego piwa z tradycjami – Kasztelana. Piwny charakter imprez podkreślają przygotowane przez nas: specjalna hala biesiadna, oraz Mini Browar, w których wszyscy biesiadowicze z pewnością będą się dobrze bawić.” – mówi Marcin Chyliński, Brand Manager marki Kasztelan.

Informacja o Biesiadach Kasztelańskich i Kasztelańskich Dniach Miast komunikowana będzie w prasie, outdoorze i wybranych punktach sprzedaży poprzez specjalnie przygotowane promocje konsumenckie – konsumenci, którzy dokonają zakupu 4 dowolnych piw marki Kasztelan w wybranych sklepach otrzymają specjalny kupon upoważniający do odbioru dodatkowego piwa podczas biesiadnej imprezy w danym mieście.

Informacje na temat wszystkich biesiadnych imprez będą dostępne na stronie internetowej www.browarkasztelan.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu