BenQ numer jeden na rynku projektorów w regionie CEE

W Polsce – w pierwszym kwartale 2009 – BenQ jest # 1 z 23,79% udziałem w rynku wszystkich projektorów i 82% udziałem w segmencie projektorów Short-Throw. BenQ Central Eastern Europe poinformował o wynikach sprzedaży projektorów w regionie CEE w pierwszym kwartale br. Osiągnięte rezultaty pokazują, że BenQ w regionie CEE (bez regionu Rosji), zajął pierwsze miejsce na rynku projektorów multimedialnych osiągając udział 19,89% oraz pierwszą pozycję w segmencie projektorów typu short-throw – z udziałem 71%.  W Polsce udziały te są wyższe od średniej w regionie i wynoszą 23,79% rynku w sumarycznej sprzedaży projektorów i 82% w segmencie projektorów Short-Throw. Wiodąca rolę w regionie odgrywają rynki Polski, Czech oraz Chorwacji. Raport przygotowała firma analityczna Futuresource Consulting.

Szybki wzrost zapotrzebowania na projektory typu Short-Throw

Zauważalny jest bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży w segmencie urządzeń typu Short-Throw. BenQ – z 71% udziałem – jest niezaprzeczalnym liderem na tym rynku. Pierwszą pozycję na rynku Short-Throw umacnia dodatkowo fakt, że BenQ jako jedyny producent oferuje tego typu projektory z rozdzielczością XGA oraz SVGA. Technologia Short-Throw jest wygodna i przyjazna dla człowieka.

„Technologia Short-Throw jest przyszłością w konstrukcji nowoczesnych projektorów multimedialnych dla odbiorców biznesowych, edukacyjnych jak również domowych. Dzięki możliwości wyświetlania dużego obrazu z małej odległości od ekranu, projektory te doskonale spełnią dzisiejsze zapotrzebowanie na urządzenia, które łatwo ustawić w domu, czy w biurze – w szczególności w małych pomieszczeniach.” mówi Mike Borze, Managing Director BenQ Austria GmbH, Central Eastern Europe,

Jasność ma znaczenie

W pierwszym kwartale 2009 BenQ daleko w tyle pozostawił innych producentów projektorów oferujących urządzenia XGA w kategorii średniej jasności: 3000 – 4000 ANSI lumenów i kategorii wysokiej jasności: 4000 – 5000 ANSI lumenów.

Aby utrzymać i rozszerzać swoją pozycję rynkową, BenQ stale rozwija nowe produkty dając klientom najnowsze rozwiązania i technologie. W ostatnim półroczu pojawiło się kilka nowych modeli spełniających oczekiwania różnych grup użytkowników, umacniając pozycję BenQ jako lidera w sektorze urządzeń uniwersalnych i najwyższej klasy. BenQ ma konkurencyjną ofertę również dla początkujących odbiorców – z bardzo dobrym wskaźnikiem możliwości/cena. BenQ oferuje produkty do różnych zastosowań: zabawy i rozrywki, do małych i średnich pomieszczeń, pokazów publicznych oraz dla domu.

Główne rynki CEE w skrócie

Polska

  • # 1 z udziałem 23.79 %
  • Short Throw: # 1 z udziałem 82%

Czechy

  • # 1 z udziałem 25.85%
  • Short Throw: # 1 z udziałem 43%

Chorwacja

  • # 1 z udziałem 27.14 %
  • Short Throw: # 1 z udziałem 95%

Rumunia

  • # 2 z udziałem 20.79%
  • SVGA: # 1 z udziałem 45%
  • Short Throw: # 1 z udziałem 88

Jako lider w dostarczaniu innowacyjnej technologii, BenQ nie szczędzi trudu w poszukaniu rozwiązań i technologii dla uzyskania najwyższych parametrów w zakresie jakości koloru i wygody użytkowania konstruowanych przez siebie projektorów. Od wprowadzenia na rynek w 2004 roku własnej technologii wiernego obrazowania kolorów BenQ nigdy nie zwolnił tempa rozwoju, wprowadzając nowe, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania poprawiające pracę projektorów w zakresie: barwy i nasycenia oraz jasności i kontrastu, projekcji z krótkiego dystansu od kranu, a także rozwiązań zapewniających cichą pracę urządzeń.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu