Przejdź do treści

SUSE Linux wzbogacił ofertę rozwiązań biznesowych firmy NTT System

Firmy NTT System i Novell Inc. poinformowały o podpisaniu umowy OEM, na mocy której system SUSE Linux Enterprise będzie dostępny w ofercie rozwiązań biznesowych polskiego producenta. Biznesowa wersja systemu Linux będzie oferowana ze wszystkimi liniami serwerów NTT Tytan oraz NTT Atlas.

„Jest to nasza pierwsza umowa na dostawy serwerów NTT z systemem Linux przygotowanym dla wymagających użytkowników biznesowych”, powiedział Andrzej Kurek, wiceprezes firmy NTT System. „Wybór SUSE Linux był oczywisty z uwagi na dużą znajomość systemu, zainteresowanie ze strony klientów, a przede wszystkim dostępność w Polsce wsparcia zapewnionego przez lokalne przedstawicielstwo firmy Novell”.

„To bardzo ważna dla nas umowa, gdyż NTT jest największym w Polsce producentem komputerów”, mówi Jarosław Kowalski, prezes polskiego oddziału firmy Novell. „Tylko w zeszłym roku NTT dostarczyło na rynek ponad 160 tys. desktopów i jest także znaczącym dostawcą serwerów. Obecnie dzięki podpisanej umowie OEM klienci NTT mogą wybrać sprzęt przygotowany do wykorzystania wszystkich możliwości i innowacji zawartych w systemach SUSE Linux Enterprise 11, a także wersji wcześniejszych. Umowa pozwoli nam na rozwinięcie oferty obu firm i dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców biznesowych, tak w sektorze MŚP, administracji, jak i odbiorców klasy korporacyjnej”.

Więcej informacji o komputerach NTT System: www.ntt.pl

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise: www.novell.com/linux