Oświadczenie Media Markt w odpowiedzi na komunikat Mayfly

W związku z rozpowszechnianiem przez firmę Mayfly Sp. z o.o. nieprawdziwych informacji dotyczących wycofania się przez sieć Media Markt z dystrybucji ambitnego kina, Media Markt Polska Sp. z o.o informuje, że komunikat rozpowszechniany przez Mayfly godzi w dobre imię spółki i klientów sieci Media Markt.

Media Markt Polska Sp. z o.o. pragnie podkreślić, że zakończenie współpracy z firmą Mayfly nie oznacza wycofania z oferty sieci sklepów Media Markt filmów takich twórców dzieł światowej kinematografii jak Kurosawa, Fellini, Tarkowski czy Forman i tytułów tych wybitnych twórców, a to wobec faktu, że Spółka Mayfly Sp. z o.o. nie jest jedynym potencjalnym dostawcą filmów wymienionych powyżej Mistrzów. Media Markt dołoży wszelkich starań, żeby Klienci nie zostali pozbawieni możliwości zakupu filmów, czy kolekcji DVD w/w autorów.

Media Markt Polska Sp. z o.o. wyraża ubolewanie, że zakończenie współpracy z firmą Mayfly Sp. z o.o. rodzi negatywne emocje jednej ze stron, prowadzące do sugerowania jakoby sieć Media Markt nie doceniała swoich klientów. Spółka Mayfly Sp. z o.o. oprócz posługiwania się w stosunkach między przedsiębiorcami emocjami w celu nakłonienia Media Markt do kontynuowania współpracy, niestety ewidentnie wykracza w ten sposób przeciwko wolności wykonywania działalności gospodarczej w ramach prawa i dobrych obyczajów, zapisanej w art. 6 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Wręcz przeciwnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupujących, wolności wyboru i upodobań, w ofercie sklepów sieci Media Markt znajduje się wiele tysięcy tytułów filmów. Repertuar jest stale dopasowywany do preferencji klientów i rynkowych trendów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu